| picassoo a întrebat:

Dau funda.Deci.Eu si o fata suntem prieteni. Cand iesim in grup in oras se poarta altfel cu mine e mai draguta, Ma asculta mai mult, uneori ma ia in brate si cred ca ma place.Si eu o plac pe ea si cand eram mai mici o placeam dar nu stiam daca ma palce si ea.Cum sa ma comport cu ea? Ce sa ii spun.nu stiu. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Hey! Parerea mea este ca trebuie sa fi tu insuti cand esti in preajma ei! Sa fi asa cum ai fost si pana acum, exact acelasi comportament! Daca ea (crezi) te place, te place pentru ceea ce esti tu! Daca ne ceri noua sfaturi despre ce sa vorbesti cu ea, ea va vedea ca esti schimbat si se va indeparta, si nu cred ca asta iti doresti. Ea te apreciaza pentru ceea ce esti tu! Fi mereu deschis si sincer cu ea...asta e tot ce pot sa-ti spunbatting eyelashes!
Sper ca m-ai inteles si ca o sa-mi urmezi sfatul! Mult noroc cu fata kiss!
Funda? Bafta kiss

9 răspunsuri:
| ZyReXe a răspuns:

Ehm...Ai noroc
Pai in primul rand cand mai esti cu ea pe afara si cand te mai in brate "prinde-o" si tu si tine-o de mana cand este mai nu stiu ce cuvant sa scriu mai mai cu chef de imbratisat si asa straight facelaughing)si incet incet daca vede ca si tu esti asa cu ea adica o ti de mana si asa ea isi va da seama ca o placi si va continua si poate va sarutatiwinking daca tu nu incepi ea nu isi va da seama ca o placi si nu te va mai imbratisa si din astea
Deci tu doar fa ce ti-am zis eu aici si daca te place va continua ea
Bftwinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii tu insuti! Daca este o fata care merita atentia ta, atunci te va aprecia asa cum esti.
Nu incerca "vrajelile" de 2 bani spuse de tipii ieftini, pentru ca nu vei cuceri o fata asa.
Ce sa-i spui? Simplu: Vorbeste ceea ce ai vorbi cu orice persoanahappy.
Daca iti este greu face to face, cere-i ID-ul de messwinking. Vorbiti pe mess, fa-i complimente (e draguta, are ochi frumosi etc.), spune-i ca e de treaba, ca o simpatizezi big grin. Dupa aceea, intreab-o ce parere are despre tinehappy.
Invit-o la un suc/prajitura sau pur si simplu, la o plimbare in parc. Ia-o in brate si incearca sa o sarutibig grin
Bafta!kiss

| Iunona a răspuns:

Avand in vedere ca sunteti amici/prieteni deja ai parcurs jumatate din drum. Incearca sa o inviti la intalnire, vezi daca acccepta stati numai voi 2 undeva unde sa va simtiti bine si sa te poti deschide fata de ea si sa ii spui ce simti. Ai grija insa sa nu pierzi o prietena! Daca te intelegi bine cu cineva intr-o situatie platonica nu inseamna ca veti excela in plan amoros. Si daca Doamne Fereste va certati dupa o relatie...cam greu sa redeveniti prieteni! Bafta! Iti tin pumnii!

| Maya2014 a răspuns:

Buna!
Mai intai marturiseste-i sentimentele tale.Stii,de cele mai multe ori oamenii nu au destul de mult curaj incat sa-si spuna in fata ce simt unii pentru altii,de aceea unii pierd persoana pe care o iubesc din acest motiv.
Nu-ti face griji,chiar daca iti impartaseste sentimentele sau nu,cu siguranta tine la tine,macar ca la un prieten.
Decat sa te trezesti intr-o zi ca ea e cu altcineva si sa suferi pentru ca el a avut curaj sa-i spuna ce simte iar tu nu, mai bine risti acum.
Pana la urma, nu ai nimic de pierdut.
Mult succes!
P.s.,, Daca o persoana nu te iubeste cum ai vrea tu, nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul!" happy

| Mihai453 a răspuns:

Intreab-o daca te place... daca zice "da" spune-i ca si tu o placi pe ea si intreab-o daca ar vrea sa fiti impreuna. Funda?big grin

| malinadaiana a răspuns:

Mda, cu siguranta te place, pai cand vorbesti cu ea pe mess sau msj intreab-o cum mai sta cu dragostea, bate'i diferite apropouri, iar dupa fa-ti curaj si spune-i ceva de genul: hei, mie imi place de tine :''> si asteapta raspunsul si intreab'o daca si ea simte la fel, depinde de ce vá spune ea, d ar eu cred ca o sa fie ok, asa ca mult bafta:* funda? :d :*:**:

| CryChristiAN a răspuns (pentru malinadaiana):

UALEOOO.Cate emoticoane. Esti genul meu scumpo.Da-mi id-ul tau ca vreau sa fim impreunaaa rolling on the floor)).
@picassoo cam asa se procedeaza cu prietena ta big grin(exact cum am procedat eu cu mali.
Deci mali eu, tu, impreuna.2 baieti.

| malinadaiana a răspuns (pentru CryChristiAN):

Iti dau fb-ul si dupa mai discutam daca o sa sa iti dau id-ul sau nuwinking laughing Mălina Mälii tonguewinking laughing tonguetongue

| And_8765 a răspuns:

Incepe si tu sa te dai la ea mai baga si cv vrajeli sa o cuceresti iar dupa aceea spune-i ca si tu o placi pe ea