| ana70 a întrebat:

de 2 zile am observat pe lenjerie o secretiea alba, lipicioasa, cu "firisoare" de sange, sunt balonata si ma dor ovarele si capul foarte tare. de asemenea, ultima menstruatie a fost redusa cantitativ, dar m-a tinul normal (5 zile). oare din ce cauza? poate fi sarcina, cu toate ca nu am avut contacte neprotejate? am sa imi fac o programare saptamana viitoare la medic, dar nu mai am rabdare pana atunci.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E putin probabil sa fie sarcina, pare mai degraba o problema serioasa de sanatate. Ma gandesc la un dezechilibru hormonal sau chiar o infectie severa (tip metroanexita). In dimineata consultului ginecologic, fa si un test de sarcina pentru certitudine.

| Libelle a răspuns:

Firisoarele alea sunt semne alea unei rani pe col...

| katy a răspuns:

Ciclul normal tine intre 3 si 7 zile.ma gandesc ca poate ai facut chisturi ovariene iti trebuie o ecografie ca sa te asiguri si daca e asa o sa-ti dea tratament cu anticonceptionale

| Twp3w a răspuns:

Eu zic ca nu are nimic daca este numa secretia alba fara firisoare de sange pentru ca noua la scoala la always or venit si mi-or explicat ca cica daca ii curge secretia aia alba ii arata ca corpul tau se mentine in forma si ca este sanatos...Dar daca tu ai zis ca mai apare si firisoarele alea e mai naspha! Deci daca vezi ca o sa iti mai curga si urmatoarele zile si nu iti trece ar trebui sa consulti un doctor... Funda plizzz:X