| LikeAyo a întrebat:

De 7 luni am o relatie, ma inteleg forte bine cu iubitul meu,apetitul lui sexual este foarte ridicat, isi doreste sa facem dragoste si de 5 ori pe zi. Problema este urmatoarea: apetitul meu sexual este foarte scazut tinand cont ca am urmat un tratament de aproximativ un an cu antidepresive.Sa fie aceasta cauza libidoului meu scazut? Tin sa precizez ca inainte de a lua acest tratament aveam un apetit sexual perfect normal. Cine ma ajuta cu sfaturi? Va multumesc.

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, poate fi un efect secundar! Din ce motiv ai fost in depresie?! Dar, inainte de a mentiona cele 7 luni vechime, invatati oameni buni sa va scrieti varsta, pentru ca, conteaza!
Dece altceva crdeti voi ca este recomandat ca, inainte da se ajunge la primarie, este foarte bine ca cei doi sa traisca impreuna?! Tocmai pentru a vedea daca se inteleg, se suporta - fiecare are ticurile lui, defectele lui, etc - si mai ales daca sunt compatibili din punct de vedere sexual - care e clar ca inseamna si ritm, si intensitate, si libidou mai puternic sau mai slab, etc, etc. Daca nu se poate ajunge la niste numitoare comune, este foarte greu de dus o relatie de calitate, pe termen lung!

| LikeAyo explică (pentru PsihoSex):

Motivul depresiei: decesul tatalui meu; Am 21 de ani. Ma potrivesc cu el perfect si din orice punct de vedere, mai putin cel sexual.

| BulBuci a răspuns:

Nu cred ca este o problema amandoi sunteti maturi si daca i.ai spune eu cred ca ar intelegewinking

| aandrei a răspuns:

Pai trebuie sa scrie la afecte secundare..deci da dar discuta cu el aceasta problema si cred ca va intelege nu e ceva grav, se poate rezolva!