| Maria_Diana_1994 a întrebat:

de cateva luni ( mai, iunie, iulie, august) menstruatia mea s-a mai reglat si mi-a venit numai pe data de 18. in septembrie insa mi-a venit pe 19 si luna aceasta nu mi-a venit nici pana acum. recunosc ca am avut relatii sexuale cu pr meu neprotejate dar nu a ejaculat niciodata in mine, doar afara. am acele simptome ale sindromului premestruale in cazul meu fiind cateva cosuri, balonare, crampe abdominale insa stiu ca aceste simptome pot fii si simptome de sarcina. ce sa fac? :-ss

Răspuns Câştigător
| Metalerele5 a răspuns:

Daca spui ca iti venea de obicei in 18, dar ca au mai fost si cazuri cand ti-a intarziat, nu e cazul sa te alarmezi, pentru ca suntem abia in 21 si nu e intotdeauna la fix. Dar totusi, daca ai avut contact sexual neprotejat, cel mai bine e sa iti cumperi un test de sarcina de la farmacie (nu costa mult), care cel mai probabil va iesi negativ si te va linisti. Simptomele de care zici nu cred ca au legatura cu sarcina, sunt doar simptome premenstruale, deci nu cred ca e cazul sa te ingrijoreziwinking

1 răspuns: