| Andreeapupilic a întrebat:

Buna, sper sa ma intelegeti si sa ma ajutati.Am mare nevoie! Deci am 12 ani si 6/7 luni si am secretie vaginala doar ca este alba si uscata pe chilot! Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Secretia vaginala poate arata o infectie sau poate sa nu insemne nimic. La unele fete apare cand apare si menstruatia si nu scapa niciodata de ea. La unele apare ocazional cateva zile pe luna. Toate fetele sunt diferite.

| Andreeapupilic explică (pentru Bondarel99):

Deci e de la ciclu sau nu? ca acum o spt mi, a aparut normala(adica cum in general)si daca imi dai raspunsul iti voi da FUNDA
ITI MULTUMESC MULT❤❤❤

| Bondarel99 a răspuns (pentru Andreeapupilic):

Daca ti-a aparut in perioada menstruatiei, mai mult ca sigur e ceva normal.

| Andreeapupilic explică (pentru Bondarel99):

Pai nu am laughingciclu

| Andreeapupilic explică (pentru Bondarel99):

Da dar acum o saptamana mi-a aparut una normala adc cum e in general(nu am ciclu)si acum e USCATA pe chilot! spune e normal de la ciclu sau...

| Bondarel99 a răspuns (pentru Andreeapupilic):

Da, e normal. Prevesteste venirea ciclului. Asta inseamna ca o sa ai menstruatie in curand. Si secretiile astea o sa apara frecvent, nu cred ca scapi de ele...

| Andreeapupilic explică (pentru Bondarel99):

Da dar chiat si alea uscate pe chilit! atat mai vr sa stiu(sunt de la aceasta menstra)

| Bondarel99 a răspuns (pentru Andreeapupilic):

Pai nu îți vin secreții direct uscate. Se usucă pe chilot.