| olteanuana a întrebat:

Bună.
De ce astăzi am început să am sângerări, având în vedere că ciclu trebuia să îmi vine pe data de 8-9 August?
(Specific că sângerarea este rosie si cu dureri incete, de burta).
Marți se fac 2 săptămâni de la primul contact sexual(dezviriginare), se poate sa fi venit mai devreme din cauza ca a fost dereglat?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu de medic nu ai auzit? Luni dimineata mergi la medic, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Inceperea vietii sexuale nu deregleaza ciclul menstrual!
cel mai probabil ai ciclul de tip neregulat (care nu vine lunar la fix acelasi numar de zile).
Un test corect de sarcina, poti face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| olteanuana explică (pentru Violleta2022):

Crezi că poate vi vorba de o sarcină?

| Violleta2022 a răspuns (pentru olteanuana):

Nu! Odata ce a venit menstruatia, nu poate fii vorba de o sarcina.