| EvaTramell a întrebat:

De ce atunci când mă enervez am chef de făcut dragoste, sex ce o fI. Mă simt mereu nervoasa, îmi e mereu cald. Nu am mai avut contact sexual de 4 luni. Înainte nu mă simțeam așa adică aveam chef dar îmi dispărea foarte repede. Dar acum nu. Sunt mereu nervoasa și vreau sa fac. Înainte am luat anticoncepționale și nu mă simțeam asa. Probabil din cauza asta. Vreau păreri!

17 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta mi mila de prietenul tau

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si eu, vii?

| RAY a răspuns:

Cand esti la ovulatie ai diferite stari, gen nervozitate si dorinta sexuala, 4 luni e ceva, te masturbezi macar?

| EvaTramell explică (pentru RAY):

Normal azi sunt la ovulație.
Nu mă masturbez.
Și da e ceva 4 luni... cam mult dar asta e.

| RAY a răspuns (pentru EvaTramell):

Ca fata e bine sa te informezi despre tine
http://www.romedic.ro/......al-0P32583

(dorintele sexuale reprimate devin frustrari sexuale, freud )

| RAY a răspuns (pentru EvaTramell):

Pai de ce nu te masturbezi ai o rusine sau?

| EvaTramell explică (pentru RAY):

Mulțumesc.

| EvaTramell explică (pentru RAY):

Posibil. Nu știu. Nu m-a tentat niciodată! Nu mi se pare frumos pentru o fata! Sa facă așa ceva@!

| RAY a răspuns (pentru EvaTramell):

Doar isi descoperi corpul atata tot

| corbulalbrosu a răspuns:

Atacul "hormonilor sexuali" asupra organismului tau iticreaza acele stari de excitatie continua si din acest motiv devii irascibila sau nervoasa. Este stiut faptul ca hormonii din pasilele AC inhiba dorinta sexuala deoarece ciclul hormonal normal este intrerupt. Singura metoda cu adevarat eficienta de a-ti "satisface" dorintele de natura sexuala este autosatisfacerea. Aproape toate femeile apeleaza la masturbare indiferent de statutul lor social, sau de varsta avuta. In cazul in care esti inca virgina, trebuie sa stii ca vei ramane asa in continuare indiferent care ar fi metoda de masturbare folosita. Din cate imi amintesc insa, tu ti-ai inceput deja viata sexuala, asa ca masturbarea ramane metoda cea mai potrivita de a-ti oferi "linistea" dorita. Multa sanatate!

| EvaTramell explică (pentru corbulalbrosu):

Da. Dar nu mi se pare ok ca o fata sa facă așa ceva!

| SatanLovesYou a răspuns (pentru EvaTramell):

De ce?

| WaterDrop a răspuns (pentru EvaTramell):

Corbulalbrosu are perfecta dreptate sa stii. Masturbarea este ceva perfect normal atat pentru baieti cat si pentru fete.Nu ti se pare ok pentru ca probabil nu ai incercat inca.Nu este nimic gresit in asta, doar mintea ta este cea care te face sa crezi asta si probabil influenta parintilor in trecut.

Relaxeaza`te si incearca macar o data. Poate parea ciudat la inceput dar apoi este foarte posibil sa nu te mai poti opri happy. Asta sau gaseste`ti un baiat caruia sa-i faca placere sa te satisfaca oricand ai nevoie. Daca iti spune ca de 3 ori pe zi i se pare prea mult, clar nu`i bun.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru EvaTramell):

Daca totusi nu ai incredere in ceea ce ti-am transmis eu iti trimit acest material si s-ar putea ca dupa lecturarea ei sa-ti schimbi parerile sau comvingerile tale. http://bravonet.ro/blog/de-ce-este-benefica-masturbarea/2013/12/10/ Sanatate!

| Drimmero a răspuns:

Si daca partenerul e mai nervos?

| FanulMeu a răspuns:

Sexul destreseaza!
in plus poate esti nervoasa din cauza dereglarilor homonale cauzate de anticonceptionalele pe care ai renuntat sa le mai iei