| anonim_4396 a întrebat:

e posibil ca reintalnirea cu fostul iubit sa te rascoleasca atat de tare si sa te afecteze intr o anumita masura? adica ne am intalnit acum o luna si ceva, si de atunci iar am inceput sa ma simt aiurea, si abia ce imi trecuse si il mai uitasem din cauza ca nici nu il mai vazusem timp de 6 luni si imi reveneam deja(adica eu am suferit mult dupa el, deoarece a fost primul sau nu stiu mi a placut mult de el) si acum nu stiu, simt ca iar am cazut in butoiul cu melancolie, plus ca ma enervez, ma stresez din orice, ma simt agitata asa, nemultumita iar, daca nu e una e alta si tot asa si cred ca din cauza lui e pentru ca atunci cand ne am despartit tot asa aiurea ma simteamsad adica o saptamana sau asa am fost ok dar dupa aia am inceput sa nu am chef de nimeni si nimic, nici nu aveam chef sa socializez, cam nu prea suportam pe nimeni.ma simteam nelinistita asa.a fost oribil.nu stiu cine m a pus sa ma reintalnesc acum cu el..plus ca atunci ne-am si certat pentru ca el a inceput sa ma sarute, vroia sa o facem si eu nu am vrut, si el s a enervat a inceput sa mi reproseze diverse ca sunt salbatica, dificila si nu stiu ce... a fost o greseala ca m-am reintalnit cu el, dar am facut o doar ca sa-i spun ce aveam pe suflet, si ca eu vreau ceva serios nu o relatie doar pentru sex, si ca fetele in general vor sa se simta iubite, nu folosite.dar in fine, mai rau mi-am facut cred...ca iar am inceput sa ma tot gandesc la el in fiecare zi, si stiu ca nu vrea decat sex, de ce tot continui sa ma gandesc la el?sad iar parca mi am pierdut toate principiile si ideile. doar mi-am zis ca nu mai vreau baieti de genul, nu stiu ce am acum, sunt confuza. iar n am chef de nimic. nu stiu cum sa fac sa imi revinsad iubit am de aproape 2 luni, si ma ajuta asa cumva prezenta lui, ma alina, dar faza naspa e ca ne vedem doar in week end, iar eu in timpul saptamanii stau si despic firul in patru in legatura cu fostul sau ma gandesc la fel de fel de nimicuri..nu vreau sa ma ia din nou toata suferinta aia acum cand incepusem si eu sa ma simt bine. sper sa imi revin. aveam totul asa clar inainte si acum iar m-am blegit asa, nu stiu ce vreau si parca nu am personalitate.aa si mai e faza ca asta, fostul, m-a sunat acum o saptamana, dupa ce m-a vazut cu prietenul meu in oras, si mi a zis ca ii e dor de mine si ca el de fapt a vrut ceva serios atunci, dar sa ma lase cu vrajeala asta, ca atunci nu mi-a spus nimic de genul asta, iar pana sa ma vada cu iubitul meu nici macar nu a sunat deloc dupa reintalnirea aia, si trecuse deja o luna. in fine, vreau sa fac cumva sa l uit mai repede si sa-mi revin ca m-am blegit si iar nu am chef de nimic si am tendinta asta sa ma izolez totsad ce sfaturi mi-ati putea da? si scuze ca am scris asa mult

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Eu cred ca voi chiar v-ati iubit si ca nu a fost o relatie pe interesuri.Nu stiu motivele despartirii, dar niciunul nu cred ca si-a dorit asta.probabil ca si tine si el a fugir sa-si aline suferinta in bratele alteia, si in majoritatea timpului e cu gandul la tine.Va amagiti singuri..Si oare de ce? Nu o sa scapi din toata starea asta, pentru ca eu cred ca tu ti-ai mai dori sa fie ceva intre voi si cred ca si el, altfel nu te-ar mai cauta.
Daca tu stii ca el nu vrea decat sex.Tu incerci sa te contrazici singura.Nici nu prea stii ce vrei cu adevarat.Ti-ai facut un nou iubit pana ce tu inca nici nu ai reusit sa-sti pui oridine in ganduri si nu stiu de unde asta ca ai incercat sa-l uiti.Crede-ma ca nu poti uita o persoana asa batand din degete,numai te chinui sa faci asta si cand dai ochii cu el,pac totul se trezeste mai ales daca acesta chiar a fost primul si poate chiar special,tot ce ai putea face este sa te resemnezi.
Dar nu poti atata timp cat sentimentele inca sunt vii,relatia care o ai acum este doar asa ca sa ai si tu o alinare,sa ai cu cine vorbi, dar gandul tau e de fapt departe de el.
Nu cred ca sunt in masura sa-ti dau sfaturi, dar totusi nu poti trai asa o viata intreaga, te contrazici singura, daca tu nu iti pui ordine in ganduri si te hotarasti serios in ceea ce vrei sa faci nimeni o va face in locul tau.Ai putea sa faci ca sa fie totul daca nu ca inainte, poate chiar mai bine si sa-l faci sa inteleaga cu adevarat ca tu esti persoana care anevoie de afectiune, si ca nu esti doar o papusa din plastic folosita doar atunci cand ai chef sa te joci si inca ceva, nu te izola de tot ce tine restul lumi, nu cred ac ti-ai dori sa cazi in cev adepresii din care nimeni sa nu te mai scoata iar daca intr-adevar simti ca asta nu-i baiatul pe care ti-l doresti..nu-i nimic pe langa el mai sunt 100000, dar poate nu o sa-l gasesti pe cel pe care ti-l doreai.
Sa ia o zi placuta:*

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Raiiiisa):

Nu stiu ce sa zic...de sunat nu m a mai sunat.dar mi-am pus pe facebook o poza cu prietenul meu, azi pe la amiaza. si dupa cateva ore isi pune si el poza cu o fata.da in fine...nu stiu ce sa cred. poate nu anumit a pus..nush

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Raiiiisa):

Mersi mult pentru raspunsul tau... abia acum l am citit mai bine//si aveai dreptate.el chiar s a simtit umilit atunci in ianuarie cand l am refuzat pe el pentru actualul meu iubit..si ce emai rau e ca nici nu stie ca sunt virgina si nici n am facut sex cu actualul desi suntem de 9 luni impreuna..iti dai seama ce si a inchipuit cred ca,, pentru ca nici la unul nu le am zis ca sunt virgina..imi era rusine.si ce e mai rau e ca au trecut deja 9 luni de cand l am refuzat asa urat si nu mai am cum sa i schimb parerea ca a trecut prea mult timp si deja si a format o impresia, a incercat sa ma uite si poate a si reusit..nuj cum sa i schimb parerea asta si sa i zic ca din cauza ca eram virgina l am refuzat si ca eu credeam ca vrea sa si bata joc de mine, si de fapt mi am batut eu joc de el fara sa vreau..chiar a fost singurul baiat de care mi a placut si mi a fost drag..nu stiu..acum e prea tarziu pentru ca acum in august am acceptat sa i fac sex oral si el asa considera ca s a razbunat, mi a spus ca sa vad si eu cum se invarte roate si cum e sa te rogi de cineva, deci s a si razbunat si plus de asta ma considera o panarama..cand eu nici n am facut sex cu un baiat..nu mai am ce face..desi mi e greu sa l uit sad

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Raiiiisa):

Dupa ce l am refuzat atunci in ianuarie el ma suna doar ca sa mi spuna sa o facem..nu mi a mai propus sa avem o relatie serioasa, ca inainte asa imi zicea, eram eu zapacita si nu l credeam ca mi inchipuiam ce era mai rau..si nah. dupa ce l am refuzat ma suna doar ca sa o facem si n am cedat deloc tot anul decat pana acum in august ca nu am mai rezistat...am facut oral..si cred ca asta a urmarit el..sa facem sex, sa ma umileasca, ca sa mi o intoarca pentru ce i am facut atunci si sa ma lase sa ma rog eu de el acum cum facea el inainte sad

9 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Foarte bine ca te-ai vazut cu el! intr-un fel te-ai descarcat, i-ai spus tot ce aveai pe suflet! te simti prost pentru ca tu chiar l-ai iubit si te doare faptul ca el nu a stiut sa aprecieze asta!
Stai linistita in weekend, te vei vedea cu prietenul tau! petrece din plin acest moment si incearca sa nu te gandesti la fostul ci doar la tine si relatia ta!

| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy da este normal sa te rascoleasca atat de tare intalnirea cu fostul mai ales daca ai tinut la tine, ai avut sentimente puternice fata de el si l-ai iubit.Am citit mai sus ca ai spus ca a fost si primul tau prieten si prima iubire nu o vom putea uita niciodata,poate doar sa invatam sa traim fara aceea persoana.
Si eu spun ca l-am uitat cand mai ma intalnesc uneori cu el si vorbim imi dau seama ca ma mint pe mine si ca de fapt nu l-am uitat, o sa ramana mereu in inima mea.
Din ce am citit mai sus se vede ca nu prea te-a pretuit.A fost foarte bine ca i-ai spus ceea ce simteai, te-ai descarcat intr-un fel si te ajuta sa iti revii mai repede.
Incearca sa nu te mai gandesti la fostul, gaseste actvitati care sa te tina ocupata, s-au pur si simplu gandeste-te ca nu se merita sa te mau gandesti la el.Fiecare este pe drumul lui acum.El face toate gesturi acum ca sa iti ingreuneze relatia cu prietenul tau si sa iti dea peste cap sentimentele.Parerea mea nu il asculta, iti spun din proprier experienta ca nu ai face bine.
Cel mai bine ar fi acum sa te gandesti la prietenul tau.
Numai privi spre trecut, priveste increzatoare spre viitor si bucura-te de fiecare moment pe care il petreci cu acest baiat.
Timpul va vindeca orice, insa este nevoie doar de rabdare.
Baftahappy

| mona a răspuns:

Este ok sa te simti asa dupa ce l-ai revazut dar sincer nu merita sa fi in starea asta din cauza unui baiat care a cautat doar sex si nimic altceva, ai facut bine ce i-ai zis si sper sa fi renut ceva din asta su sa nu-i fi intrat pe o ureche si sa-i fi iesit pe cealalta, nu te mai gandi la el si ai grija de relatia ta actuala

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Eu cred ca ar trebui sa povestesti mai multor oameni chestea asta pentru ca te descarci si asta e foarte bine! Trebuie sa te gandesti mai mult la actualul prieten. Sper ca te-am ajutat!

| Azµre a răspuns:

Vezi-ți de actuala relație nu te mai gândi la trecut! Ci la viitor!

| Zlataru_Emilia_1985 a răspuns:

Foarte frs realitate oamen care se oubesc se vor intalni or cand si daca sant cu alt vineva!