| Larisa_5606 a întrebat:

De ce era iritat, nervos, si vroia sa plece cand i-am spus unui baiat ca e dragut? Zice ca nu ma sufera, ca nu are nicio atractie, chestii din astea, dar mereu cand zicea cineva ceva de un baiat, se baga si el. I-am spus ca il plac dar cu mult timp in urma si nu s-a intamplat nimic. Uneori cred ca ma place, alteori doar ca isi bate joc. Ce sa mai cred? Multumesc.

2 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Poate fi gelozia sau poate fi tipul de baiat care merge pe ideea " daca nu e a mea sa nu fie a nimanui". Niciunul din cazuri nu este tocmai unul fericit.Gelozia este o stare pe care o avem cu totii, acum depinde ce limite are fiecare; de un baiat foarte-foarte gelos este bine sa te feresti ca se poate ajunge chiar la violenta.Fii distanta vreo 2-3 saptamani si analizeaza-i comportamentul si numai dupa ce esti convinsa ce temperament are numai atunci sa iei o decizie.Succes!

| AdelaElena20 a răspuns:

Sfatul meu :nu e de tine, o sa ai de suferit. dat fiind comportamentul lui neasigurator sa fii bazata si linistita. pentru ca intr-o zi te iubeste, intr-o zi iti da cu sutu, si tot asa. ascultal si pe colegu Asiguratorul si ai sa vezi ca o sa fie bine.