| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
De ce oare nu putem fi cu persoana pe care o placem cu adevarat. cu persoana pentru care am fi dispusi sa facem multe lucruri?
De ce ne indragostim de cine nu trebuie...
Voua vi s-a intamplat asta? sa va placa foarte mult de cineva, dar acea persoana sa aiba pe altcineva..si nici sa nu stie cat de mult o placeti si cat de mult va dori sa fiti impreuna.
Si poate persoana cu care e nu o place atat de mult cat o placeti voi ( intelegeti la ce ma refer ).
Funda pentru cel mai frumos raspuns happy!

8 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Da,cred ca aproape toti am trecut prin asa ceva!
Daca nu ai trece prin asa ceva poate nu ai sti aprecia cand gasesti un baiat bun, care intr-adevar merita iubirea ta!
Rabdare!

| Ioana2518 a răspuns:

Se intampla oricui. Nimeni nu este perfect, daca toata lumea ar fi perfecta, gandeste-te ca monotonia ar fi instalata din prima. Bucura-te de asta, si stai in preajma persoanelor care te accepta asa cum esti tu, si la randul tau ar fi bine sa le accepti si tu asa cum sunt ele, fara alte fete ascunse.

| RAY a răspuns:

Si eu care credeam ca sunt singurul care are norocul de a iubi de cea ce nu are parte, viata merge inainte, nu putem sa alegem pe cine sa iubim, alege creierul in locul nostru

| Auslesse a răspuns (pentru RAY):

Ar fi bine daca ar alege creierul! dar, fii sigur, ca cea care alege este INIMA!

| RAY a răspuns (pentru Auslesse):

Meaforc ai dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu vreai realitate sau raspuns frumos care sa-ti satisfaca propriul ego? pai, deoarece asa e viata..mai devreme sau mai tirziu toti pling din "dragoste".ne "indragostim" de cine nu trebuie deoarece suntem impresionati de suprafata perfect lustruita, deoarece citim reviste prostesti si bla bla bla...de aici gasim idealulnostru si apoi il cautam in viata reala si apoi ne"indragostim"(si bla x3)si plingem...mai pe scurt haideti sa ne preocupam de ceva concret..doamne

| alkhymeia a răspuns:

Chiar ai fi dispusa sa faci multe lucruri pentru cineva care nici macar nu te observa? ..hei revino-ti, nu astepta raspunsuri frumoase si poezioare care sa te faca sa lacrimezi, plus ca nu e traba ta sa critici relatia lor si cat de mult il place, nu poti sti niciodata ce e in sufletul cuiva..deci nu mai fa pe micuta ranita... sper ca e destul de frumos, m-am straduit cu adevarat

| ColourDreams a răspuns:

Da... sau cand ai fost cu persoana respectiva si te.a tradat, lasandu.te cu sufletul gol, ranit, cu inima franta etc. De ce se intampla asta? pentru ca, persoanele de care ne indragostim, sau, pentru care punem suflet nu ne dau atentie sau ne ranesc iar cele care merita si sunt alaturi de noi indiferent de situatie le suntem indiferenti, de obicei noivrem doar ceea ce nu putem obtine sau ceea ce am pierdut. probabil ca daca ne.ar pasa mai putin, am fi mult mai fericiti, insa, daca iubesti sau vrei ceva/pe cineva cu adevarat merita sa lupti pana la capatul puterilor! asta te va ambitiona! sper ca te.am ajutat. pupi:*