| Andreimys12 a întrebat:

Buna vi s-a intamplat sa placeti o persoana iar acea persoana sa fie impreuna cu cineva?sad

Răspuns Câştigător
| Bianca1001Bia a răspuns:

Da mi s-a intamplat, stiu doare nu e frumos, incepi sa te gandesti ce are el/ea si eu nu am. Dar daca acea persoana este intr'o relatie, ar trebui sa te gandesti asa de mult? Eu desi iubeam ( asa credeam la vremea aceea ) persoana aceea timpul mi-a demonstrat ca daca cineva nu te iubeste, nu o sa fii fericit cu gandul la el/ea, deoarece dragoste cu sila nu se face. Stiu ca doare, suferi, plangi, dar viata merge inainte, capu sus si nu arata lumii slabiciunea ta :* ai grija de tine

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu este atât de rău să placi pe cineva care are o relaţie. Este de rău dacă te îndrăgosteşti şi pui la suflet o persoană căsătorită şi să strici o căsnicie.

| Bianca1001Bia a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Este dureros pentru persoana indragositita cand iubeste una care este intr'o relatie, si sa mai si vorbesti cu el oriunde, sa iti faci sperante, si toate, e aiurea si asa, la casatorie deja este un grad mai ridicat la problema, dar asa, un copil ( 15-18 ani ) sa sufere de o dragoste neimpartasita este naspa, stiu din experienta, mai ales ca unu/una de 15 16 ani crede ca gata o sa ramana toata viata, stima de sine ii scade, nu mai are incredere in ea, se desconsidera si bla bla bla...

| Doub a răspuns:

Nu.thinking

| KillMePlease a răspuns:

Nu, nu mi s-a intamplat.
Dar imi inchipui ca nu e un sentiment tocmai placut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi s-a intamplat niciodata, daca imi place cineva, relatia e avortata spontan.