| monyk a întrebat:

de ce oare unii baieti dupa ce se despart de o fata, se comporta cu ea ironic, la misto, face glume pe seama ei? Din pacate cunosc multi baieti care dupa ce se despart de o fata vb urat de ea, sau isi bate joc, chiar nu ii inteleg... voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| vykkusor a răspuns:

Unii baieti au impresia ca in felul acesta demonstreaza ca sunt cineva, dar in realitate nu sunt nimic. Mindria si orgoliu ii fac sa procedeze asa ca sa nu-si arate cit sufera, vor sa dea dovada de indiferenta, dar nu la toti le reuseste.In general astfel de persoane trebuie ignorate.

20 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

1. frustrare 2. incearca sa minimalizeze pierderea 3. uneori chiar nu meritau raniti si sunt suparati pe ele

| elena a răspuns:

Parinti educati - copii la fel de educati.
Cei care procedeaza asa sunt niste mitocani, dar se pune intrebarea, daca si fata a ridicat prea sus fustita cand inca era prea devreme, baiatul normal ca o crede neserioasa, isi bate joc de ea si isi cauta alta "victima". Si nu cauta sa intelegi comportamentul baietilor in relatiile lor cu fetele, ei sunt imprevizibili, sunt imaturi ba chiar capriciosi, pentru ca nu stiu ce vor, sunt mai "mici" decat fetele de varsta lor cu 5 ani/dupa un studiu/, deci sfatuieste-ti prietenele sa-si aleaga parteneri mai mari cu 5 ani decat ele ca sa fie cat de cat o intelegere intre ei si sa nu cada prada barfelor nemeritate.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ehh...sunt copilarosi.Si de aia fac glume sau chiar isi bat joc straight face

| Artemiss a răspuns:

E o chestie de orgoliu..chiar daca mai tin la respectiva nu vor sa para slabi si la ce alceva ii poate duce capul decat la un comportament animalic...

mira
| mira a răspuns:

Sunt complet lipsiti de educatie.Nu stiu sa fie gentelmeni.

| amoremioX a răspuns:

Imaturitatea si se cred mai buni mai tari se cred cineva dar de fapt demonstreaza contrariul

| catalina_2916 a răspuns:

Inseamna k sunt niste prosti, care nici nu stiu sa se comporte si in plus sunt niste imaturi...nici nu merita s te uiti la ei... mi-e sila de asemenea baieti...trebuie tratati cu indiferenta...

| SexyChick a răspuns:

Pai din mandrie oh go on
mai ales daca fata i-a dat papucii fac asastraight face
am patit si eu asa...straight face

| cris82ro a răspuns:

Mandria! Da! Le pare rau dupa ceea ce au pierdut!

| Andraa_3088 a răspuns:

Baietii, prin asta, incearca sa arate ca sunt indiferenti, ca pe ei nu-i afecteaza pierderea unei fete, ca pentru ei a fost doar un alt nume bifat in "carnetel". Exista persoane care chiar asa sunt : insensibile si carora nu le pasa de nimic, sau care dupa ce isi ating un anumit scop, schimba partenerul. Insa multi incearca sa se ascunda dupa deget ca sa para "tari" cum se spune.

| iuliana21 a răspuns:

Buna monyk.
ptk sunt imaturi si uita p loc ce amintiri are cu acea fata...parerea mea e :chiar daca te desparti de cineva e frumos sa pastrezi o relatie de amicie.

Răspuns utilizator avertizat
| liudmila a răspuns:

Pai is imaturi... nu stiu ce varsta ai dar mai incolo ai sa vezi ca nu mai e chiar asa...

| leave78 a răspuns:

Dovada de slabiciune, de prostie, de indolenta, dovada ca n-au investit nimic in acea relatie. In plus, un baiat nu e de ajuns de baiat-baiat daca nu impartaseste cu amicii lui detalii picante legate de viata lui sentimentala in general si aia sexuala in particular. Semnat, Liviu

| MeMe a răspuns:

Totu` tine de mandrie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii se poarta in acest fel doar daca sunt in prezenta altor persoane.au acest comportament pentru ca nu vor sa isi arate slabiciunile, vor sa lase impresia ca ei sunt "sefii" si ca sunt stapani pe situatie. dar lucrurile se schimba in momentul in care ramane singur cu fosta iubita.automat schimba atitudinea, vorbeste mieros si cateodata chiar incearca sa flirteze cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac asa pentru ca sunt suparati si cateodata enervati ca se despart de acele fete nu mi se pare ceva normal dar nmo ce sa faci
ASA-S BAIETII

| spexy a răspuns:

Parerea mea de baiat...nu toti sunt la fel. Cei care fac asta ori se cred mari "MACHO" ori vor sa-si ascunda sentimentele(cele reale), ori vor sa para "cocoshi" in fata prietenilor.Genul asta de baieti definesc cuvantul "ratat". Si eu m-am despartit de o fata si am fost indiferent deoarece... ea mi-a dat papucii si fara motiv.Am ales INDIFERENTA deoarece este cea mai buna arma. Daca esti indiferent doare mai mult decat 1 palma.Parerea mea, inainte sa faceti o alegere, ganditi-va daca e cea buna.Eu nu am fost prea fericit in dragoste, toate zic ca fac "caterinca" si se joaca cu sentimentele.Si eu pot face asta, dar nu vreau pentru ca incerc sa dovedesc ca sunt un "domn". Ce parere aveti despre raspunsul meu?

| spexy a răspuns:

De obicei asta se intampla in perioada adolescentei. Un baiat in ziua de azi, se culca cu o fata si se lauda la toti. Mie unu mi se pare normala chestia asta... ce e rau in a face dragoste cu iubita? Eu din toate iubitele pe care le-am avut, nu m-am laudat ca am facut-o cu aia si cu aia... face parte din intimitatea mea si nu trebuie sa stie prietenii mei ce fac eu cu iubita.

| andu_7552 a răspuns:

Eu am faqut odat asta sa uit de o pers si o functionat