| Rizer a întrebat:

De ce unii baieti asteapta ca o fata sa faca primul pas intr-o relatie?

16 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Chiar nu stiu... Poate pentru ca vor sa schimbe rolul si sa fie ei agatati de fete...Eu cred ca un baiat ar trebui intotdeauna sa faca primul pas intr-o relatie, ca mai apoi fata sa nu fie considerata o "parasuta"hee hee

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Unii dintre baieti sunt mai timizi.Deaia prefera ca fetele sa faca primuul pas spre ei.happy
Sau pur si simplu asa considera ei ca e mai binehee hee

mira
| mira a răspuns:

Unii din timiditate, altii din comoditate.

| ladybird a răspuns:

Unii baieti fac asta pentru ca ori sunt prea timizi, ori le este frica sa nu fie refuzati. Mai sunt categorii de nesimtiti carora le este lene sau se cred cei mai buni si fetele trebuie sa le cada la picioare.

| catalina_2916 a răspuns:

Cu siguranta sunt mai timizi sau le e frica de un eventual refuz... le e teama k nu sunt la inaltimea fetei...sau poate fi si o a doaua varianta, cum a spus si la ladybirdy, unora le place sa le cada fetele la picioare. dar mai bine sa raspunda baietii pentru ca ei stiu cel mai bine...noi ne dam degeaba q presupusu'...

| mioara a răspuns:

Din orgoliul lor prostesc.

| FearNoEvil a răspuns:

Dar de ce fetele asteapta intotdeauna ca baietii sa faca primul pas?

| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Deoarece sunt timizi si le este frica ca nu cumva sa fie refuzati de catre noihee hee dar nu rezolva nimic cu asta! Dar sunt si fete care le este frica sa faca primul pas numai baietiwinking

Eu zis asa zi in fata ce ai de zis ca numai asa poti stiihappybig grin

| cutie a răspuns:

Imi plaaac baieti timizi::X:X:X:X:X:X
bine dar pana la urma sa faca un pashappy

| trololololol a răspuns:

Tuturor fetelor "ne-timide" de aici, vă luminez eu în privinţa acestei întrebări.
Băieţii care voi îi consideraţi ca fiind curajoşi sunt cei cu "hei pepushe". Acei băieţi dacă se fac de râs în faţa unei fete nu o iau ca pe o jignire la adresa lor. Apoi sunt alţi băieţi, care când văd o fată frumoasă şi vor să >>se bage cu ea

| lisa_5170 a răspuns:

Pentru ca e mai usor daca vine fata la ei .decat sa existe riscul sa faca ei primul pas si sa fie respinsi...de obicei la baietii mai timizi. sau care au fost respinsi de foarte multe orilaughing

| ioana_1851 a răspuns:

Cunosc si eu tipul acela de baieti .Crede-ma ar vrea sa o faca ei doar ca timiditatea ii duce la fund.Relax o fata care face primul pas da dovada de multe si ajunge sa fie mult mai mult pusa in valoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Asta pentru ca ulterior să spună: scuză-mă, dar tu m-ai căutat! în situația în care îl vezi cu alta la braț.
Sunt mai rar cei timizi.
Eu, una nu am întâlnit până acum un băiat timid ci cu mult tupeu și nu o dată deplasat și ăla.
Trebuie să fii foarte atentă când îți faci un prieten, îți intră în suflet, te îndrăgostești de el, te destăinui la el, te bucuri de el dar te și poate dezamăgi enorm de mult, și asta te poate urmării toată viața.
Psihicul trebuie să-l ai bun să treci peste necazurile vieții și a dragostei din urmă.
Pa, pa.

| martensica a răspuns:

Lucrurile nu sunt chiar asa de complicate, priveste situatia din cel mai simplu punct de vedere : 1 baiatul acela este prea timid sa isi deschida gura; 2 tipa respectiva pe scala lui de valori de la 1 la 10 este de 0; si 3. poate ea nu s-a facut observata, nu i-a dat nici nu semn, poate nici macar o privire.

| emotions4th a răspuns:

Respuns simplu 1.de prosti 2.de timizi 3.nu mai stiu 4.continuati voi

| swetty a răspuns:

Baietii fac asta pentru ca ori sunt prea timizi, ori le este frica sa nu fie refuzati.