| butch a întrebat:

De ce fetele se sperie si ii resping pe baieti atunci cand un baiat incearca sa initializeze o conversatie cu ele, dar apoi tot ele sunt cele care zic ca asteapta ca baietii sa faca primul pas straight face?

24 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Depinde de baieti, de preferintele fetelor. Este evident ca nu dorim sa fim abordate de catre oricine. Acest obicei devine de-a dreptul iritant, ce sa mai zic ca nu pot sa ies linistita pe strada, ca unul fuge dupa mine cu vrajeli de 2 lei pentru a ma aborda.
Vrem liniste, sa fim lasate in pace si nu vrem sa ne impiedicam de orice "minune" cu chef de abordat.

| butch explică (pentru Ofiintă):

O.K. si cam ce semnale ai da tu unui baiat pe care il placi si iti doresti sa te abordeze, daca esti de acord sa imi spui cateva? poti sa imi trimiti mesaj privat daca nu doresti sa spui aici.Multumesc.

| RAY a răspuns:

Fetele nu se sperie de baieti si pur simplu nu este atractie fizica,fizicul tau le respinge,fetele viseaza la baiatul ala cool,frumos, badboy care le vrajeste cu fizicul lui, nu e vorba de primul pas e vorba ca o fatuca te baga in zona prieteniei cand e atractie fizica simplu, iar un baboy face primul pas ca e alfa, ala e nr 1 in multe privinte
https://www.scribd.com/document/351269981/Paradigma-pleistocenului
citeste ceva potrivit varstei tale, sa fim seriosi fetele il vor respinge pe tipul asta? https://www.google.ro/......ps?/search

| 6Anonim9 a răspuns (pentru RAY):

Eu am patit sa nu-mi raspunda multe fete, chiar si mai uratele asa, sub standardele mele. Nu ca ma laud, n-as avea de ce sa fac asta pe un cont anonim intre necunoscuti, dar in realitate multe fete se baga in seama cu mine, se "uita cu coada ochiului", si sunt chiar frumoase, dar unele nici pe Facebook la un simplu "Buna" nu stiu sa raspunda. Care e problema lor? Recunosc ca n-am poze cu tot corpul, decat cu fața... O fi asta problema? Nu, nu-s urat.

| RAY a răspuns (pentru 6Anonim9):

Ca multe fete se baga in seama cu tine poate sa fie din cauza ca te plac posibil esti vazut ca un baiat bun, cuminte genul de baiat de tinut in lista prieteniei, repet un barbat frumos atrage fetele indiferent de personalitate, statut social etc
ce Facebook ai?

| butch explică (pentru RAY):

Atrage ca atrage, asa si eu pot spune ca intorc privirile fetelor care se uita la mine, dar cam atat nu imi dau alte semnale ca ar vrea sa fie abordate.Nu e ca in filme in care tipa vine se da pe langa baiat, rade la orice ar spune el etc etc. Parerea mea este ca astfel de gesturi fetele nu le mai fac in ziua de azi, nu stiu sunt destul de confuz in momentul de fata. Insa pot sa observ ca nicio fata nu a raspuns la intrebarea pusa de mine ceea ce spune destul de multe

| RAY a răspuns (pentru butch):

Un barbat frumoas daca le abordeaza situatia e diferita, nu le atragi fizic degeaba intorci privirile, dar las ca vei gasi si tu una, daca te uiti numa dupa frumoase e normal

| butch explică (pentru RAY):

Crezi ca daca m-as apuca sa imi fac un corp atletic as avea mai multe sanse? Nu imi trebuie mie miss universe, sau modele, dar nici la una urata nu ma pot uita...pur si simplu nu pot sa ma combin cu una urata de dragul de a ma combina cu cineva si de a face sex. Vreau o fata potrivita.Chiar cer prea mult de la viata asta? laughing

| RAY a răspuns (pentru butch):

De ce naiba ti-am dat cartea aia? da dezvoltate fizic mai mult, du-te fa sport baga culturism si imbracate frumos lasa vrajeala cu sufletul conteaza si alte basme feminime, citeste cartea aia ca e gratis, man tu degeaba vrei daca esti urat, fa banii sau viseaza la stele verzi, daca fetele nu se simt atrase de tine ce vina au? poti citi carti de alea gen din vorbe o sa sara toate pe tine vrajeala

| 6Anonim9 a răspuns (pentru RAY):

Trimite-mi Facebook-ul in privat si-ti dau eu cerere.

| RAY a răspuns (pentru 6Anonim9):

Nu am Facebook personal, eu am vrut sa vad cum arati ca sasi spun ce nota ti-as da

| RAY a răspuns:

Te-ai suparat pe ei ca toti erau urati daca era unu frumos vorbeai cu el

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Corectie... Daca era destept si scria corect gramatical vorbeam cu elwinking
si sa ma *** pe el de TPU ca nu mi s-a pus tot raspunsul -_-

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

Fi serioasa, personalitatea nici gramatica nu atrage sexual pe nimeni https://www.youtube.com/watch?v=wae4DiqsYlk

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

Pe asta l-ai respinge? https://www.google.ro/......ps?/search

fi sincera

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Sunt baiat rolling on the floor)))
Deci. eu am zis ca aveam un cont fake de Facebook, de fata. Si cam toti prostii se bagau in seama cu mine si conversatiile erau ceva de genu', cum ai vazut si tu mai sus. Deci, erau foarte da foarte directii, nu scriau corect gramatical, puneau o tona de emoji-uri cu pupici, inimioare, pisicute, floricele si toate cacaturile, in speranta ca ma impresioneaza. Deci sa mor eu de ii inteleg si pot sa zic ca nu suport baietii de genu' asta (chiar daca nu sunt fata, dar pur si simplu nu ii suport). Deci sunt prosti bata, dar ei tot vor o relatie. Si ce sa vezi majoritatea baietilor de genul asta chiar isi gasesc pe cineva. Cum naiba? nu stiu. :/

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

Isi gasesc in functie de aspectul lor fizic, in loc sa freaca menta cu asemenea vrajeli mai bine sar concentra pe aspectul lor fizic, in general omul isi gaseste un partener asemenui lui ca aspect fizic,nu o sa vezi tu una hot cu unu sarac,urat,aspectul fizic face tot, prima impresie o face aspectul fizic, atractia sexuala o face fizicul, acei copii sunt imaturi si prosti, cred ca fetele pot fi fraierite prin vrajeli

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

laughing) Tocmai am zis ca sunt baiat. Dar hai sa zicem ca ce mi-ai trimis tu acolo, ar fi o fata frumoasa.
Pai, daca sa zicem o fata mi-ar fi trimis mesaj pe Facebook, ii raspundeam, nu ma uitam la cum arata. Sau daca era urata, tot ii raspundeam. Ideea e ca eu nu-i raspund la o fata cu gandul,, hai sa ma combin cu ea". Frate. pur si simplu, imi trimite un mesaj, de ce sa nu ii raspund? :/. Insa la mine poate sa fie frumusetea pamantului, daca e fix genul de fata pe care nu o suport eu, in niciun caz nu m-as combina cu ea. Pe mine, fizicul nu ma determina niciodata sa aleg o fata. Ok acum stiu ca ai auzit asta de la mult lume dar daca-i puneai sa si demonstreze, era fix invers, te inteleg. Ok, nu sunt genul care zice ca vai de mine doar sufletul conteaza, aspectul fizic deloc, pe mine nu ma intereseaza, bla bla bla. Daca a fi sa fiu impreuna cu o fata, adevarat, nu ma intereseaza aspectul fizic (prea mult). Vreau doar sa arate decent (adica suficient de frumoasa cat sa nu imi fie scarba sa ma uit la ea, doar atat). Daca mi-ai pune in fata 2 fete, una frumoasa si alta mai putin frumoasa si m-ai pune sa aleg dintre ele 2 cu care vreau sa fac cunostinta, sincer as alege-o pe aia care pare mai cuminte si desteapta. Plus ca asta e si un avantaj. Chiar prefer ca prietena mea sa arata decent, deoarec daca as avea o fata,, hot", iti dai seama ca toti baietii s-ar uita dupa ea, insa daca ar fi o fata care ar arata decent si fara forme, niciun baiat nu s-ar uita la ea. Pe mine m-ar deranja cand as scoate-o in oras si s-ar uita toti prostii dupa ea laughing). Deci prefer sa arate decent, dar macar sa stiu ca e a mea, decat sa fie bagata in seama de toti baietii si cine stie, poate la un moment dat, mi-o fura unul. :/

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

Fi sincer lasa vrajeala ca tu nu ai ales, nu noi alegem si alegerea e involuntara

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

Https://light.sunphoto.ro/photos/normal/77769144_SAVDREW3.jpg
daca era asta sigur ca i spuneai offffffffff frumoasa mea te iubesc haaaaa

Răspuns utilizator avertizat
| Habbsha a răspuns:

Hai să te lămuresc de ce se întâmplă așa în majoritatea cazurilor în care un tip necunoscut ne scrie și „Bună, cmf?" rămâne fără răspuns.
Deci, să presupunem că ai "ochit" o fată pe Facebook. E frumoasă, ți se pare interesantă și te gândești-gata, nene, e de mine! Așa că îi scrii mesaj privat. De regulă doar cu prescurtări și cu o droaie de greșeli gramaticale, ca să înțeleagă femeia de la bun început că intelectul tău a rămas undeva la grădiniță. Știi de ce nu ți-a răspuns fata? Pentru că nu e interesată de tine. Nici acum, nici peste o zi, nici peste o lună. Fata nu-ți va răspunde la mesajele tale scrise greșit din bun simț și pentru că așteaptă ca tu, cu mintea ta, să înțelegi discret că nu e cazul să insiști și că n-ai nicio șansă. Probabil că, dacă ai primi înapoi un răspuns de genul "Nu sunt interesată de un prost analfabet" tot tu ai fi cel care se supără.
Crede-mă că înainte să răspundem… sau nu la inițiativele unice și absolut originale ale unora dintre voi de a începe o conversație, vă analizăm profilul și nu ne atrage nimic atenția. De asta preferăm să nu ne implicăm într-o conversație și să încheiem cu un simplu „seen". Sau mai multe după caz și grad de insistență.

| copilaroasa2k17 a răspuns:

Uite si prima fata care iti raspunde rolling on the floor
Bun. Deci, in primul rand, nu toate fetele au aceleasi reactii si nu dau toate aceleasi semne cand plac eu baiat. De exemplu, eu am respins pana si tipul pe care-l simpatizam pentru ca pur si simplu nu ma simteam pregatita pentru o relatie serioasa... Mai sunt cazuri in care fetele ignora baietii si sunt distante cu ei pentru ca vor sa fie bagate in seama (stiu, cerem prea mult rolling on the floor) Sau pur si simplu din cauza ca sunt geloase (de ex:eu daca imi vedeam crush-ul vorbind cu alta fata sau, mai rău, imbratisand alta fata, il ignoram toata ziua si asteptam ca el sa vina la mine sa ma intrebe ce am) #logicafeminina rolling on the floor

E de retinut totusi ca noi dam o multime de semnale cand ne place un tip, dar si la fel de multe semnale false. Tot ce iti mai ramane de facut e sa-ti incerci norocul si sa faci tu primul pas pentru ca *virgula* comportamentul nostru nu intotdeauna corespunde modului cum gandim.

Mult succes in descifrarea semnalelor iti doresc! rolling on the floor