| Clodmod a întrebat:

De ceva timp ma tot intreaba baietii daca vreau sa fiu cu ei, eu mereu ii refuz si ei tot insista. Mie imi place de altcineva, care, desigur, nu ma place. M-am saturat de situatiile astea... Mereu refuz baietii care ma plac, desi vreau foarte tare un prieten, dar baietii pe care ma tot intreaba nu ii plac eu.

Ce pot sa fac? Vreau sa am un prieten (pentru ca nu am avut niciodata), dar trebuie sa il si plac...

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Faza e ca multi te vor pentru sex de aia gaseste unu mai matur si fa o relatie serioasa cu el sau vrei aventuri alege baieti de ani tai, poate te atrag barbati mai maturi care arata bine si sunt maturi

| sayWhaaat a răspuns:

O sa ti se tot intample treaba asta.
Majoritatea cuplurilor pe care le vezi pe strada sunt formate asa, unul se indragosteste la prima vedere, iar celalalt desi nu simte mai nimic la inceput, incepe sa iubeasca pe parcurs.
Foarte putine sunt cuplurile in care ambii parteneri au fost indragostiti unul de celalalt inca de la inceput.
Concluzie? Obisnuieste-te cu sentimentul asta care il traiesti acum, ca nu o sa fie ultima data.

| SarosBogdan a răspuns:

E naspa povestea ta.
Daca refuzi, va veni si randul tau, chiar cand nu te astepti.
Asa ca mai bine stai de vorba cu ei, si zile ca nu al placi pe nici unul.