| justmeanonim a întrebat:

E un baiat pe care il plac. Am aflat de la cel mai bun prieten al lui ca si el ma place, dar ii este frica ca o sa il refuz si se gandeste cum o sa fie daca o sa ne despartim( suntem in aceeasi clasa).Ce as putea face, fiind ca nu vreau sa ii spun ca il plac? Cum l-as putea face sa nu se mai gandeasca la lucrurile astea si imi spuna ca ma place? Multumesc anticipat happy

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca baiatul nu este capabil de asa ceva, ce sa faci cu el? Nu tu trebuie sa curtezi baietii, ci invers. Pana atunci rabdare si musca-ti buzele.

| Iunona a răspuns:

Apropie-te de el, incearca sa ii devii prietena sa vorbiti despre orice. Cand o sa aiba incredere in tine o sa iti spuna.

| VreauMiere a răspuns:

Fa-i complimente, zii ca iti place de el si apoi intreaba-l daca te place. De fapt tu stii ca te place dar trebuie sa afle si el ca tu il placi big grin