| Flower28 a întrebat:

De curand am vorbit cu un baiat din scoala de la mine, ne-a facut o prietena cunostinta si el deja credea ca suntem impreuna. Cand am stat prima data cu el de vorba fata in fata a incercat sa ma sarute, iar eu l-am respins. Seara cand am vorbit cu el, i-am spus ca nu e nimic oficial intre noi, iar el a spus ca da, momentan suntem prieteni. Iar eu i-am spus sa ma anunte cand vrea ceva mai mult. Am gresit facand asta? Mai tarziu l-am intrebat daca s-a hotarat cu privire la relatia noastra, si a zis ca inca nu. Acum nu prea mai vorbeste cu mine. Tin sa precizez ca lui i-a placut de mine de la inceput. Voi ce parere aveti. Fara glume proaste. Am nevoie de un sfat. Ce sa fac, sa-l mai intreb o data ce are de gand sa faca?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu se simte prea lezat/ofensat din cauza "umilintei" indurate in urma refuzului tau va reveni el sa reincerce "cucerirea" ta.Insa in cazul in care i-ai ranit prea tare orgoliul, orice incercare este sortit esecului. L-ai putea "imbuna" sau "recastiga" doar daca i-ai promite ca pe viitor poate spera la recompense mai consistente.

1 răspuns:
| Kalina23 a răspuns:

El a vrut sa grabeasca lucrurile, trebuia sa te ia mai usor, sa te faca sa-l placi, iar acum refuzul tau de atunci i-a mai taiat din ego. Nu trebuie sa te dezamagesti, daca simte ceva pentru tine, te va cauta, veti tine legatura