| DianaHeart a întrebat:

sad

De curand firma unde lucra tata, a dat faliment si de atunci numai certuri am in familie si tatal meu a inceput sa devina foarte violent. Luni seara, l-am chemat pe iubitul meu in vizita la mine, deoarece nu mai suportam scandalul pe care il facea tata in casa, eu am 18 ani, iar iubitul meu 19 si suntem impreuna de 2 ani.

Sa revenim la discutie, cand a venit iubitul meu, bineinteles ca sa legat putin tata de el si lucrul asta nu mi-a placut deloc. Dupa 10-15 minute, tata a intrat in camera unde eram cu iubitul meu si a inceput cu gura mare, si mi-a spus:"Sa nu te mai vad cu asta in casa mea, ca-i rup picioarele", iar apoi mi-a dat o palma, in acel momentan iubitul meu s-a enervat i-a pus mana in gat tatalui meu. Sa spun sincer ca eu am ramas socata cand am vazut asta, apoi iubitul meu mi-a zis:"Nu te las aici in casa cu el" si am dormit la iubitul meu in aseara respectiva.

A doua zi am revenit acasa, de am vorbit cu mama, iar apoi cu tata si le-am spus ca imi pare sincer rau pentru ce s-a intamplat. Acuma nu stiu ce sa fac cu iubitul meu, sa mai continui sau nu relatia. El a incercat sa ma protejeze, dar pe o alta parte, i-a pus mana in gat tatalui meu.

Sincer, chiar nu stiu ce sa fac. As si recunoastoarea daca m-ati ajuta cu un sfat, multumesc!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Continua relatia, de fapt decizia iti apartine

| Ofiintă a răspuns:

De ce sa nu continui o relatie cu persoana care te-a aparat.
Daca as fi fost in locul tau, cred ca nu as mai fi avut nimic de discutat cu tata, mite sa-i mai cer si scuze.
E tensionat dar nu este o scuza faptul ca el isi varsa nervii pe familie!
Trebuie ca si tatalui tau sa-i para rau pentru ca te-a lovit altfel nu as mai vorbi cu el!

| AnnnaMarrria a răspuns:

Eu zic sa continui... el a facut-o pentru a te proteja, pentru ca tatal tau a fost violent cu tine! A fost o chestie de moment, de nervi probabil, el chiar te iubeste daca a incercat sa se puna cu tatal tau, parerea mea. Cred ca merita happy

| MioaraParalescu a răspuns:

Mama sa fi fost in locul tatalui tau l-as fi aruncat pe geam.

| JojuGB a răspuns:

Daca eram in locul tatalui tau ii rupeam picioarele; cred ca relatia ta cu respectivul nu v-a mai fi la fel din simplu fapt ca s-a intamplat faza asta in care e implicat tatal tau si dati seama cum v-a si relatie dintre el si iubitul tau, nu il v-a accepta langa tine etc etc. Pune-te tu in situatia tatalui tau, tata e tata, iubitul e iubit! Tu alegi.