| RockerChick a întrebat:

De unde pot stii ca un baiat ma place pe bune. Adica sunt impreuna cu el de ceva timp dar nu mi-a spus niciodata ce simte pentru mine. Inainte de a fii cu el, de fiecare data cand treceam pe strada pe langa el si amicii lui le spunea mereu : o vezi pe fata asta, imi place de ea si ma lua in brate, iar eu il respingeam de fiecare data laughing. Dar cu timpul am inceput sa tin din ce in ce mai mult la el si acum am ajuns chiar sa il iubesc sad. Intr-o zi a stat cu mine pana la 02:30 chiar daca se trezese la 4 dimineata si era mort de oboseala iar a doua zii trebuia sa se trezeasca la fel ( avea el niste „treburi" de rezolvat cu amicii lui, nu a vrut sa-mi spune ce anume ). Acum, este plecat de o saptamana si nu am mai auzit nimic despre el. Am incercat sa-l sun in primele zile dupa ce a plecat dar nu-mi raspundea niciodata si am lasat-o balta, am zis ca daca e ceva ma suna el... nu vreau sa-i fiu o povara. Dar... totusi as vrea sa stiu daca simte cu adevarat ceva pentru mine sau daca este doar o joaca, oricum are un renume de „baiat rau" si am auzit multe chestii despre el dar nu vreau sa cred ca este adevarat crying

4 răspunsuri:
| Cryss_2345 a răspuns:

Cand chiar iubim o persoana, ne este greu sa vedem cine este ea cu adevarat. Pur si simplu nu vrem sa acceptam ca persoana aceea nu este cine credeam noi si de multe ori gresim facand acest lucru. Cum tu il iubesti ..simti nevoia sa il cauti, corect? daca si el ar avea aceleasi sentimente ..ar face la fel. Nu vreau sa te superi, dar ar fi bine sa iei in calcul si faptul ca doar a vrut sa il accepti si atat. E greu ...stiu, dar cel mai bun lucru pe care il poti face este sa incerci sa iti iei gandul de la el ..si asa astepti sa faca el primul pas. Daca o sa il faca. Succes. Stiu prin ce treci si nu e deloc usor!:*

| RockerChick explică (pentru Cryss_2345):

De asta nici nu am mai incercat să mă mai interesez de el, chiar dacă mi-a fost si incă imi este greu sigh să-l astept ca de fiecare dată broken heart când pleacă. pentru că nu este prima oara cand o face worried. O sa astept, o sa astept dar oare pana cand confused ...si daca ii pasa cu adevarat de mine ma va cauta straight face... dar daca nu o va face cred ca o sa-l las in pace sa-si vada de "treburile" lui day dreaming, de curand am observat ca sunt mai importante decat relatia nostra ~x(..deja mi-au dat lacrimile. oricum multumesc de sfat sad crying

| Cryss_2345 a răspuns:

Nu ai pentru cee! Sper sa treci peste. pupicii

| Cata2012 a răspuns:

Daca multi prieteni de ai tai iti spun acelasi lucru, ar trebui sa ii crezi