| Andreea1778 a întrebat:

De vreo 2 luni am început sa vorbesc cu fostul și eu încă îl iubesc și am sentimente pentru el chiar dacă nu ii prea arat și vreau sa para ca am trecut peste, însă el am observat ca vrea doar sex, nu mai vrea nimic serios cu mine, adică mai mult ma cauta doar când vrea sa vorbim despre sex. Ce pot sa fac în aceasta situație cu toate ca eu încă îl iubesc, nu pot sa accept ca el doar sa ma folosească?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-a lasat pentru alta, care l-a lasat pe el si acum te vrea pe tine, doar ca sa-si descarce hormonii. Chiar nu ai stimă de sine? Dar si tu cred ca vrei asta. Relatie nu mai poate fi intre voi, decat sexuală. Pentru el esti doar un obiect sexual.
Păcat de tine!

| Andreea1778 explică (pentru darrio2007):

Știu asta și sunt conștientă dar nu pot sa renunț la el am încercat dar nu pot sincer îl iubesc cum nu am mai iubit pe nimeni ca daca puteam renunțam încă de mult.

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreea1778):

Fără supărare, esti prea naivă si exact pe acest lucru mizează si el. Este asigurat in privinta hormonilor care ii zburdă prin cap si prin altă parte, tocmai datorită tie. Va gasi pe alta si cand nu va mai merge nici cu aia, apelează la tine. Si tot așa.

| Andreea1778 explică (pentru darrio2007):

Exact și de asta vreau sa renunț la el

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreea1778):

Bravo! Ii poti spune clar, la prima convorbire cu el, ce mi-ai scris mie acum. Fara a te gandi ca il ranesti si indiferent ce ti-ar spune el. Succes!

| Andreea1778 explică (pentru darrio2007):

Asa o sa fac

| Andreea1778 explică (pentru darrio2007):

Sau mai simplu îl ignor

| Ely1234567 a răspuns (pentru Andreea1778):

Am înțeles dar băiatul ăsta vrea doar sa te folosească cand va găsi pe alta nici nu te va mai băga în seamă. Eu zic ca cel mai bine ar fi sa renunți la el nu esti jucăria lui sexuală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fostul e fostul. Sa iti vezi de drum daca nu vrei doar aventura. Gasesti pe cineva potrivit si lasi pe fostul in trecut unde ii este locul.

| Andreea1778 explică (pentru anonim_4396):

El vrea sa avem o aventura când vine în tara și eu prima data am acceptat și acum am realizat ca nu-i bine ce am făcut

| Andreea1778 explică (pentru Andreea1778):

Și o iubește pe alta

| Ely1234567 a răspuns:

Daca o iubește pe alta atunci lasă-l vrea doar sa te folosească. (și sincer dacă o iubea și pe cealaltă nu cauta aventuri cu tine) mai bine renunța la el...

| Andreea1778 explică (pentru Ely1234567):

Gen o iubește dar nu mai sunt împreună s-au despărțit

| Luk123 a răspuns:

Lasă-l
Găsește pe cineva care chiar te iubește
Poate are pe alta și te ține ca armă secretă(dacă se desparte de aia te are pe tine pentru sex)