| miky_3198 a întrebat:

de vreo 3 saptamana stau cu un baiat care a avut o relatie cu una de 3 ani. El nu mai vrea sa se impace cu ea pentru ca ii interzicea sa nu se duca nicaieri si sa stea numai cu ea.Eu fac contrariul il las sa faca ce vrea dar fara aia. Ea il suna mai mereu sa-i bage in cap de mine ca numai sunt virgina ca nu stiu ce. Dar nu este adevarat. ii da mesaje ca il iubeste. El mi-a jurat ca nu ma lasa pentru aia, s-a afisat cu mine, m-a prezentat prietenilor, parintii lui stiu de mine, familiile nostre se cunosc. Dar nu stiu ce sa fac in privinta la fata aia, adica numai suport sa-i pune pe alti sa-l sune sa--i zica de mine. El de atunci nu prea ma mai suna si mesaje nu imi mai da cum o facea la inceput. Dar ne intalnim aproape in fiecare seara si se comporta destul de bine. Ce pot sa fac cu aia? fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Făgăraş a răspuns:

Draga mikyuta fa-i cunostinta la domnisoara aceea cu mascatii! sa vezi ce o sa se linisteasca! e bine ca iubitul tau este ferm pe pozitia lui si nu este dispus sa te paraseasca! pentru a rezolva situatia trebuie sa vorbesti cu iubitelul tau sincer despre acest subiect si sa hotarati impreuna ce trebuie sa faceti pentru a mentine si a intari relatia voastra! apoi sa vorbesti cu aceea domnisoara despre acest lucru ce te deranjeaza. mikyuta draga sa vorbesti frumos si demn( nu cu scandaluri, amenintari cu moartea si altele). Sa stii un lucru important: daca in interiorul relatiei voastre este pace si unitate factorii externi nu au putere! daca voi tineti unul la celalalt, domnisoara nu are cum sa va desparta! insa daca voi va veti indeparta atunci e simplu! de aceea vb cu el sincer! succes si pupiciiiiiiiii fara numar! scuze de glume daca te-au supi

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca o prinzi o tragi de par si ii zici sa isi bage degetu in gura si sa taca, sau il rogi pe gagicatu sa isi schimbe numarul de telefon ca sa nu mai primeasca apeluri.

| EuCuTine a răspuns:

Sa vb cu prietenul tau sa vb cu aia... ce pnm este baiat sau este fluture. Daca nu merge asa fa rost de nr ei si dai un sms cu " fuk off este al meu"

| Tweetymrrr a răspuns:

Nu ai ce să'i faci, gelozia ei a atins cote maxime şi ar face orice să te despartă de iubitul tău.Las'o să moară proastă.oh go on.

| Ionela256 a răspuns:

Poti sa iti programezi o intalnire cu ea,unde sa-i spui"mai fato tu nu intelegi ca nu te mai iubeste,tu acum incerci sa ne desparti,dar nu o sa reusesti,eu cat se te mai indur,tu nu vezi ca esti penibila,dai mesaje ca salbatica si esti obsedata,termina cu gesturile de tara,ca tot cu mine sau cu altineva va ramane, dar dupa ce ai facut, nu mai ai nici o sansa cu el...chiar daca ma voi desparti de el, el va tine minte ca i-ai facut viata amara 3 saptamana de cand sunt cu el si nu o sa te mai suporte."sper ca ti-am fost de folos. funda?

| b1997 a răspuns:

Mai dar zii sau suna-l pe el sa va intalniti...tu, el, ea.in oras.si zi vreo doua la aia ma dar nu trebuie sa ti fie rusine si daca il pierzi o sa o luati de la inceput... terog fa ceva! puteti sa va maritati voi doi, faceti copii dar dao incolo de treaba sa-ti fie rusinesai zicii ce va la aia