| Anonimixxx a întrebat:

Am facut dragoste cu iubitul meu acum 4 zile si a fost pentru prima data.Si nu am folosit prezervativ. El spune ca nu si-a dat drumul in mine dar in timpul actului sexual am obs ceva alb pe penisul lui si ma gandesc sa nu fi fost sperma el spune ca nu are cum sa fie ca daca era sa si-o fi dat drumu simtea. Dar tot stau cu frica.sad Exista sanse sa fiu insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
25 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Eu chiar nu vă înțeleg.De ce nu o faceți naibi cu prezervativ?!
Fă un test de sarcină.
Apropo: Așa vă trebuie!

| AikkoxD a răspuns:

Mai mult ca sigur eşti însărcinată. Chiar dacă nu şi-a dat drumul în tine, există un lichid preejaculator care şi ăla conţine spermatozoizi.
Fugi repede la farmacie, dacă nu mă înşel se găseşte şi pilula de a 5-a zi. Ştiu că se eliberează numai cu prescripţie medicală.Şi fă-ţi un test de sarcină mai târziu, peste o săptămână.

Dacă nu vă protejaţi, de ce o mai faceţi?

| Anonimixxx explică (pentru AikkoxD):

Maine se fac 5 zile. Acum e deja tarziu si nu mai gasesc deschis. Maine mai pot sa iau?

| AikkoxD a răspuns (pentru Anonimixxx):

Da, dar e ultima zi. EllaOne parcă se numeşte, dar vezi că e scumpă (în jur de 100 ron). Sunt multe speculaţii cum că s-ar da la persoanele peste 18 ani şi numai cu prescripţie medicală.

| Azµre a răspuns:

Da există șanse în proporție de 25%. Data viitoare prezervativ!

| Oana92 a răspuns:

Da, bineinteles ca exista. Si din pacate e prea tarziu ca sa poti lua pastila de a2a zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
EXISTĂ ŞANSE şi încă FOARTE MARI, mai ales când nu foloseşti protecţie!
BAGĂ LA CAP, de-acum încolo, prezervativ dacă nu vrei să te alegi cu surprize.
Faci un test de sarcină!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia pastila de a 2 zi vb cu farmacita, medicul de familie, etc. nu sta cu frica cand poti evita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| MrAlex a răspuns:

Cateodata, unii baieti, nu simt cand isi dau drumul si ei stau cu impresia ca au facut totul corect. Fa un test de sarcina peste 2 saptamani si atunci ai sa vezi, daca prietenul tau a avut dreptate sau nu

| SefaTa97 a răspuns:

Ai sanse mari. happy.
E cam tarziu acum pentru pastila de a doua zi.
Cati ani ai?

| MishikiCrisy a răspuns:

Foarte mari pentru ca aia nu are cum sa nu fie sperma! Si chiar daca nu si-a dat drumul in tine penisul tot contine hormoni de la care poti ramane insarcinata.

| SefaTa97 a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Spermatozoizi, nu hormoni.

| MishikiCrisy a răspuns (pentru SefaTa97):

Cam ambele... am citit undeva.

| Oana92 a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Pe draq, nu se elimina homoni. Aia se descarca, adica se ajunge la un echilibru in organism, dar nu se elimina in momentul ejacularii.

| Burlacu006 a răspuns:

Bai deci m-am saturat de intrebarea asta, creca e pusa de 20 de persoane intr-o zi, ca ii e frica sa nu ramana insarcinata, daca tea mancat in c.u..r sa o faci neprotejata acum stai si suporta

| acidickiddo a răspuns:

Foloseste un prezervativ data viitoare.De unde sa stim noi daca a fost sau nu sperma? Apoi si el, daca nu stie sigur ce a fost, atunci cine sa stie exact? Pe bune, aici noi ne dam cu parerea, dar protectia nu trebuie sa lipseasca.Sau nu ar trebui!

| Maaariiiiiaaaaa a răspuns:

Sunt sanse minime sa fii insarcinata draga mea. :* Stai linistita!winking Acel ceva alb poate fi si lichidul tau vaginal. Am fost si eu in aceeasi situatie acum 3-4 luni si eram foarte panicata si nu mi-a intarziat nici menstruatia si nici burtica nu creste. E totul ok. La fel si la tine. Stai calma ca nu s-a intamplat nimic grav dar eu zic ca un prezervativ nu te protejaza doar de o sarcine nedorita ci si de boli cu transmisie pe cale sexuala. Acum daca tot ai inceput viata sexuala sora mea, eu zic sa folosesti prezervativul la fiecare act sexual pentru a evita surprizele nedorite. Nu cred ca baiatul asta va fi ultimul din viata ta. :*

| monicaangel a răspuns:

Da, o sa fi mamica...

| Denii2014 a răspuns:

Draga mea, nu vreau sa iti dau sperante desarte ca nu esti sau ca esti.Ascultama,cel mai bine e sa iti faci un test de sarcina! Vei vedea ca te vei calma cand vei vedea rezultatul testului.Eu zic ca nu esti insarcinata, dar dupa cum spuneam si mai sus..ar fi bine un test de sarcina sa fi 100% convinsa
Te pup. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Salcu_Razvan_1992 a răspuns:

Da exisita

| D33ywtZzza a răspuns:

In momentul in care faci sex neprotejat sunt sanse extrem de mari sa ramai insarcinata, tinand cont ca exista atatea metode contaceptive, nu inteleg de ce te complici atat...este un chin sa stai sa te tot gandesti ca e posibil sa fi insarcinata happy

| Run_Doubler_Stick_1995 a răspuns:

Era cam clar ca era sper deci cam da

| Anonimixxx explică:

Ce pot sa iau sau se mai poate face ceva sa nu raman?

| lucalucaluca a răspuns:

Nu neaparat draga mea sti cum e nu doar el se pate termina si tu poti face asta. poate acel lichid a iesit de la tine pentru ca te-ai terminat inaintea lui ...nu-ti invinui iubitul asa repede draga mea incearca sa ai incredere in el si fa un test de sarcina in 2 sapt poate nu e nimic fi tare :*! happy