| Capye a întrebat:

Bună, deci am nevoie de ajutor, ma cam sperie situația…Am dureri in timpul actului sexual insuportabile, plus la asta am și arsuri și nu pot purta lenjeri. Câteodată refuz sa am relație cu partenerul din cauza durerii vreau sa mai adaug ca nu in tot timpul actului sexual numai la început când își bagă penisul simt o durere apoi mai durează vreo 5 sau 6 secunde și dispare …sunt in Germania și nu pot pleca in țara acasă sa pot pleca la un ginecolog, va rog frumos sa îmi recomandați ceva.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si in Germania sunt ginecologi. Poate fi Candidoza vaginala(infectie cu ciuperca Candida Albicans) care se poate transmite sexual asa dar pot fi si alte lucruri asa ca iti recomand sa vezi un ginecolog.

| Capye explică (pentru anonim_4396):

Sunt cu biometricul aici din Republica Moldova este posibil sa găsesc un ginecolog? Chiar am nevoie….nu am acte nemțești

| anonim_4396 a răspuns (pentru Capye):

Nu cred ca ai nevoie de acte nemtesti dar nu pot spune cu certitudine. Poti incerca, nu ai nimic de pierdut. Intreba pe cineva care locuieste acolo si cunoaste zona daca stie un cabinet ginecologic in apropiere, daca lucrezi acolo ma gandesc ca poti gasi pe cineva cu care sa te intelegi. Poti de asemenea cauta pe Google in functie de oras "gynecologist germany (orasul)" sau exista si un site in care poti gasi ginecologi romani in Germania dar nu stiu cat de actualizata este informatia https://www.gaseste.de/cat/ginecologie/page/10/