| Madsss a întrebat:

Deci... de vreo 2 luni vorbesc cu un baiat pe internet. El are 19 ani, iar eu am 15 ani. Doreste sa vina in orasul meu la facultate si sa ne intalnim.
Buuuun. De aici incepe problema. Acum o saptamana imi vorbea intr-un mod foarte apropiat : "iubito";"pui" si alte idiotenii din astea. Imi spunea ba ca ma iubeste si alte prostii, iar eu ii spuneam ca nu cred. Dupa o cearta - motivul fiind ca eu sunt "rece" - a incetat sa mai fie asa cald cu mine.
Mai departe... Acum cateva zile a vorbit cu cea mai buna prietena a mea, iar ea mi-a dat parola ei ca sa pot vorbi eu cu el. Si din vorba in vorba, mi-a spus ca are o parere buna, ca el nu e genul care sa se arunce cu capul inainte ( atunci de ce Dumnezeu te comportai asa frumos inainte!? ). Ma rog, ce m-a demoralizat este ca mi-a spus aseara pe contul celei mai bune prietene ca el are o prietena foarte buna care "il cam place " si ca asteapta sa vada ce face cu ea. I-am spus ca nu e frumos sa se joace cu sentimentele mele, dar el s-a aparat ca nu mi-a spus nimic de o relatie... Dar tottusi, mi se pare aiurea sa imi fie atat de apropiat si dupa sa spuna ca nu am motive sa fiu ranita.
Problema e ca nu sunt chiar ranita, ci putin suparata deoarece am avut incredere in el pana in acest punct. Si intrebarea este, sa ii fac jocul, sa ma vad cu el, sau sa ii spun tot si sa rup orice legatura?

10 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Nu vreau sa te dezamagesc, dar niciodata sa n-ai incredere in baietii de pe net. Nu stii cine e, nu stii ce vrea, samd.
Stiu cum e cand te atasezi de o persoana si ea se comporta asa, dar nu merita! Eu zic sa o lasi mai moale si sa rupi legatura cu el. Plus ca e mai mare ca si tine.
Si daca el ti-a zis deja ca te iubeste, sa presupunem ca apoi ati fi impreuna : cand ti-ar zice : TE IUBESC " nu ti s-ar mai parea atat de interesant, nu ar fi nimic special. Deci, nu merita. Ai grija, bafta

| єχcєєℓ a răspuns:

Îi spui "pa-pa" și ieși cu prietenii la o pizza.

| varcolaccc a răspuns:

Intalneste-te cu el si lamureste totul. Ai dreptate nu prea are cum sa iti zica pui si alte din astea fiindca nu va cunoasteti asa bine. E normal sa vorbesti putin mai rece. Dar de ce mai trebuia sa iti zica ca are o prietena care-l place. Inseamna ca nu e serios fiindca asta era problema lui si nu avea de ce sa o discute cu tine o rezolva singur fara alte implicații. Acum nu prea stiu ce sa zic dar nu cred ca va iesi ceva bun din toata treaba asta.

| Madsss explică (pentru varcolaccc):

Chestia e ca am vorbit cu el de pe contul de facebook al prieteni mele, si am aflat aceste "secrete".

| elena445 a răspuns:

Te sfatuiesc sa rupi orice legatura cu el baietii ca el nu merita si nici nu v-ati vazut presupun.

| Enanita a răspuns:

Buna!

E cazul sa ii zici: "Pa-pa!".

O zi frumoasa!

| Andraaaaa2000 a răspuns:

Sa rupi orice legatura...

| Simonamee a răspuns:

Eu zic ca n-are rost sa mai iti pierzi timpul cu astfel de baieti.Sa-i faci jocul si sa risti dupa aceea sa afli ca te inseala sau ca te minte? Pai e frumos asa? Nu zic ca ar trebui sa va aruncati amandoi intr-o relatie si sa va vorbiti de parca v-ati cunoaste de-o viata, e normal sa fi mai rece la inceput dar oricum ar fi atunci cand te indragostesti de cineva se excude posibilitatea ca mai e o fata care ma cam place si nu stiu pe care sa o aleg, nuuuu, daca gandeste la o alta posibilitate e clar ca nu te place atat de mult incat sa-ti dea o sansa. Si daca o sa va intalniti o sa fie ceva de genul : din partea ta: ma intalnesc cu noul meu iubit si sper sa fie totul ok si sa ma placa iar din partea lui o sa fie ceva de genul..ma intalnesc cu o fata si poate iese ceva, daca nu iese mai gasesc eu alta. Alegerea iti apartine, numai tu stii daca merita sa-ti asumi acest risc dar daca vrei un sfat ti-l pot da din punctul meu de vedere(pe care nu trebuie sa-l iei de model pentru ca e posibil sa gresesc sau sa gandesti diferit) eu nu mi-as pierde timpul cu un baiat care se da bine pe langa mine si ma alinta ca sa-i cad in plasa. Pe mine m-ar injosi o astfel de relatie. Nu zic ca merit totul dar cel putin ca fete meritam respect si meritam sa avem o relatie cu un baiat care ne da o sansa si care ne respecta si nu o relatie in care baiatul ne considera o roata de rezerva sau isi cauta in afara de noi o rezerva...cred ca meriti respect iar el nu-l prea ofera.

| Madsss explică (pentru Simonamee):

Iti multumesc foarte mult pentru sfatul acordat, o sa ma gandesc pana incepe scoala ce pot sa fac...

| Simonamee a răspuns (pentru Madsss):

Nu ai pentru ce sa-mi multumesti pentru ca nu stiu cat e de bun acest sfat.Gandeste-te bine daca merita, pune-l la incercare testeaza-i sentimentele.