| fana1fp a întrebat:

Deci eu sunt cu un barbat mai mare cu 16 ani ca mine.Eu am 18.Ne iubim foarte mult si suntem impreuna de 6 luni.Eu sunt virgina si el a avut foarte multa rabdare cu mine.A zis ca o sa facem dragoste cand ma voi simti pregatita. Duminica implinim 6 luni de relatie si vreau sa facem dragoste dar acum intervin multe intrebari.Cum sa-i spun? Cum va fi cand voi face dragoste prima data? Ce vorbe sa-i spun in acele momente.Va rog raspunsuri cat mai complexe... vreau sa fiu pregatita pentru ca na, el are o experienta si vreau sa se simta si el bine.Va rog raspunsuri cat mai rapide.Dau funda! Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Diferenta de varsta intre parteneri nu poate fi un impediment in calea iubirii. Cunosc personal un cuplu cu o viata de familie armonioasa cu 2 copii mari. Diferenta de varsta este de 19 ani.Nu apleca urechea pentru a sculta gura lumii ca vei regreta.

| fana1fp explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi.Sti mie imi e mai greu ca lui, toata lumea crede ca stau cu el pentru bani dar il iubesc mai mult ca orice.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru fana1fp):

Eu te inteleg foarte bine deoarece sunt oarecum in tema cu o situatie oarecum similara. Cei pomeniti de mine au fost cam in situatia voastra, ea cand sa-a maritat nu era majora (avea 17 ani), iar acum are doi copii cam de varsa ta, si toata viata a avut o casnicie fericita si armonioasa in ciuda diferentei mari de varsta de aproape de 20 de ani. Tot ce conteaza in cazul tau/vostru se rezuma la a nu va pleca urechea la ce va spune lumea. Iti doresc multa fericire alaturi de cel iubit.

| fana1fp explică (pentru corbulalbrosu):

Iti multumesc din suflet.Nu ma mai inteles nimeni pana acum.Si eu iti doresc tot binele din lume!

6 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Eu zic sa nu fortezi lucrurile. Nu e musai, ca dupa sase luni de relatie sa faci sex. Nu zice nimeni sa astepti cu anii, dar nu e bine nici sa te grabesti. E cam ciudat ca un barbat de 30+ de ani sa umble cu o pustoaica de varsta ta. Acum, or mai fi si exceptii... Barbati mai imaturi, care n-au succes la femei de varsta lor si atunci se orienteaza spre fete mult mai mici. Totusi, mi se pare bizar... Ma gandesc cum ar fi sa umblu eu cu un pusti de 18 ani. Imi suna a pedofilie, l-as privi ca pe un fiu.

| Anonim13912 a răspuns:

Salut! Uite, cum ai zis ca vrei sa o faci nu mai conteaza cum sa ii zici! Cred ca nici macar nu este necesar, el o sa-si deie seama cand o sa vina momentul... fa-l sa isi deie seama. Sigur sti cum sa faci asta! Si in timpul actului sexual sau "acele momente" cum le numesti tu o sa ii spui ce iti doresti atunci pe moment, o sa vina de la sine. Ai un lucru pozitiv si acesta este ca esti virgina, sigur lui o sa ii placa chestia asta, iti dai seama sa dezvirginezi o fata care pe deasupra o si iubesti! Lui o sa-i placa si sa-ti "demonstreze" cumva ca are experienta. Sa nu iti fie teama el o sa-ti fie alaturi. Simte-te comoda si traieste momentul! Prima data nu se uita! (Sau asta credlaughing ). multa bafta si sper sa va iubiti mult in continuare;*

| Canalaş_Criss_1996 a răspuns:

Draga mea,aceste lucruri nu trebuoe invatate,vor venii de la sine,daca vei simtii sa fac ceva fa! nu o sa te critice nimeni pentru nimic,doar voi doi sa va simtit bine, in privinta intrebarii cum sa ii spui eu zic sa merge-ti intr-un loc retras,unde puteti sa aveti intimitate stati si vorbiti dupa care va sarutati,mai mult si pasional, iti plimbi mainile pe corpul lui si o sa va infierbanta-ti amandoi si o sa se ajunga unde vrei tu, el oricum dupa ce o sa isi de-a seama ca situatia o ia razna o sa te intrbe daca esti pregatita, ii spui ca da, ca vrei sa fii a lui! Sper ca te-am ajutat