| isabella2001 a întrebat:

Deci. iubesc un baiat de varsta cu mine..ne potrivim fizic, blablabla
M-am indragostit super rau de el.el a fost si ei la randul lui indragostit de mine o perioada lunga..acum el zice ca m-ar iubi; dar cand l-am intrebat daca vrea sa fie cu mine a raspuns..NU! Ca cica nu e timpul. vrea motive? Adicaa?
In fine..partea nasoala este ca este in clasa cu mine si nu am cum sa nu il observ! Nu stiu ce sa fac sad
As vorbi cu el f2f despre asta...(noi mai mereu vb despre chestiile astea pe fb)
Pareri? Ce sa fac? Vreau sa fim impreunaaa sad

Răspuns Câştigător
| AlexDoKi a răspuns:

Daca l-ai intrebat virtual daca vrea sa fie cu tine e un fail total. intreaba-l in fata pentru ca toti vor fata in fata. Dar nu mai bine te-ar intreba el? In fine care o fi, dar fericiti sa fiti :*. Si prin motive se refera sa-i arati ca-l placi, baga'l inseama in realitate, vorbeste frumos, ia-l in brate. lasa timiditatea ca nu rezolvi nimic. succes!

5 răspunsuri:
| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Mai bine vorbești deschis cu el, fiindcă emoticoanele nu-s totul. E mai bine când știe f2f.

| TheRealDaniel a răspuns:

Cel mai bun sfat pe care il poti primi este sa vorbesti cu el deschis despre asta, spune-i ca tii la el si ca vrei as fiti impreuna, fa-o daca chiar tii la el si daca doresti sa fii cu el atat de mult.

| AmaToaRea a răspuns:

Parerea mea este sa vorbiti fata in fata nu pe facebook/messenger cu emoticoane... spune-i sincer ce simti si intreaba-l ce motive are de nu vrea sa fiti impreuna daca si el te iubeste sau vrea sa ii demonstrezi...

| Immortal69 a răspuns:

Incearca sa comunici mai mult cu el si sa-i dovedesti ca ti la el, cel mai important este sa vorbesti cu el, gaseste ceva interesant de vorbit si dupa trece usor la ceea ce doresti sa-i zici, nu ai nimic de pierdut, succes!