| anonim_4396 a întrebat:

Buna deci poveste incepe asa:ne-am intalnit intr-o tabara, ne-am placut reciproc cand s-a terminat tabara i-am spus ca imi place de el si nu a zis nimic.De cand a inceput scoala el ma ignora iar o colega de-a lui de clasa( care ma uraste din nu stiu ce motiv) a aflat ca-mi place de el si imi face zile negre.Ori de cate ori trec pe langa ea il ia in brate si alte chestii (mi-a mai facut asta si cu alt baiat) si nu stiu ce sa fac.As vrea sa vorbesc cu el chiar vreau dar nu am curaj sa-i spun ca mi-e dor de vremea cand eram doar noi doi si lumea, sa-i spun ca eu inca il plac si sa-l intreb daca vrea sa fim impreuna.Cum sa fac asta?

Răspuns Câştigător
| SoulEater44 a răspuns:

Parerea mea este ca tu esti o fata mai speciala la care multi baieti se uita tocmai pentru elementul acela special pe care EA nu-l poate avea. Si logic, iti face zile negre. Faza e ca tocmai din acest motiv poate i-a bagat ceva idei in cap la baiatul ala cu care ai stat in tabara si sti si tu cum sunt baietii : repede trag concluzii pripite si nu asteapta lamuriri sau explicatii. Sfatul meu: Trimite-i un mesaj in care sa i ceri sa va intalniti intr-un parc ceva. Daca accepta intreaba-l de ce sunteti atat de distanti. Dupa ce iti ofera motivele si nu sunt grave, si e cazul, intreaba-l daca vrea sa fiti impreuna desii..nush da sincer o fata sa ceara atentia si mai rau relatia unui baiat e ceva pentru mine total abstractlaughinglaughing Ei bine sper ca te-am ajutatwinking Bafta! happy

| AnonimLove14 a răspuns (pentru SoulEater44):

Merci de sfat eu as vorbi cu el sincer dar cum spuneam nu prea am curaj...o sa incerc.erci mult happy

| SoulEater44 a răspuns (pentru AnonimLove14):

Nu ai pentru ce!winking Cu multa multa placere. happy

9 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Asa sunt fetele, rele. Eu zic sa fi indiferenta, sa nu te interseze, sa treci pe langa ei cu calm si gratie, eventual sa le si zambesti. Asta o sa-i loveasca pe amandoi din plin, mai ales pe ea.

Nu ar trebui sa vorbesti cu el, pentru ca daca te ignora si nu te cauta etc. e clar ca nu vrea sa aiba o relatie cu tine, asa ca mai bine te calmezi si te reprofilezi, decat sa te stie toata scoala de "tipa care-l place pe ala, dar ala nu. ".

| AnonimLove14 a răspuns (pentru Ririru):

Deci ideea e ca in ultimul timp am inceput sa il ignor iar el m-ia vorbit(ceea ce nu a facut de cand a inceput scoala) asa ca nu stiu ce sa cred.In plus el o numea pe ea in tabara curva( cu toate ca nu cred ca e corect din partea lui...).Si ea a raspandit vestea deja in toata scoala deci ce mai e de facut? Eu chiar vreau sa vorbesc cu el dar primul cuvat e greu de spus ca la resytu prind eu curaj...

| mona a răspuns:

Colega ta e cam invidioasa pe tine asta e clar iar de baiat nu stiu ce sa zic, daca te placea intr-adevar cred ca facea ceva sa fie cu tine si nu accepta sa fie luat in brate de catre,, dansa,,, fa-ti un pic de curaj si vorbeste cu el

| neutrino a răspuns:

Acesta este riscul atunci cand o fata face ea primul pas. Momentan trebuie sa faci un pas inapoi.

| motolo9ve a răspuns:

Asa,eu mi-as gasi pe alt cineva din moment ce baiatul este neserios si m-as duce in una din acele pauze la ei si le-as zice:''var sta bine impreuna'' asta iar lovi rautongue

| floricica1995 a răspuns:

Eu cred ca este invidioasa pe tine. esti mai frumoasa ca ea? ideea e ca tb sa ai mai mult tupeu si sa te duci sa te bagi in seama cu el, nu ai nimic de pierdut. cum spunea cineva - dupa baieti si autobuz sa nu alergi niciodata!

| Erik_Kosa_1997 a răspuns:

Cu colega ta este doar un lucru de facut sa o ignori daca o ignori o sa vada ca nu mai are cu cine sta de vorba iar cu el, ar trebui sa stai undeva cu el cand mergi acasa sau intr-o pauza il rogi sa se retraga ca sa il intrebi ceva!