| DevDrunk2 a întrebat:

Deci treaba sta cam asa: Eu sunt Laura, am 13 ani, si imi place de un baiat. Dar problema este ca el are 15 ani si nu sa lasa de baut si de fumat... Mie imi place de el, iar lui ii place de mine. Eu nu stiu ce sa fac! (vreau sa il ajut sa se lase de bautura si de tigari.) *Funda*

11 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Alta fata care incearca sa fac imposibilul.
Draga mea, cand vrei sa fii cu un baiat, vrei sa fii cu el pentru ca iti place asa cum este. Ori il accepti asa cum e, ori iti vezi de drum. Nu de alta, dar nu o sa reusesti sa il schimbi.
Pun pariu ca tie iti place doar aspectul lui fizic. De baieti frumosi e plina lumea, de aia e plin si TPU de fete ranite de Fat-Frumosul lor. Se uita doar la fizic, il idolatrizeaza si se mai si intreaba oare cum de i s-a intamplat nenorocirea chiar ei.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Lasa-l in pace. Si nu te mai uita dupa baieti cu asa probleme. La varsta ta trebuie sa iti vezi de scoala, nu sa ''ajuti baieti sa depaseasca dependenta de tutun si alcool''.
Vezi-ti de viata ta.

O zi frumoasa!

| ursachy a răspuns:

Copchil prost! spune-i ca o sa ajunga un ratat, un betiv si un boschetar si fara familie si fara prieteni daca nu lasa viciul asta cat este tanar.

| Azµre a răspuns:

Dacă îl placi îl iei așa cum e. Nu trebuie să schimbi nimic la el, dacă el nu vrea!

| h3r a răspuns:

Auzi al dracu' țânc.

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns (pentru h3r):

Asa e

| CristinaElena96 a răspuns (pentru h3r):

rolling on the floor))

| 7639781254 a răspuns (pentru h3r):

laughing)laughing))

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

La varsta ta nu trebuie sa ai prieten. Si cand vei avea voie sa ai, trebuie sa nu iti gasesti unul din asta si sa il schimbi tu. El se rateaza si nu ai de ce sa vrei tu sa il schimbi. Ce iti place la el, daca e asa vicios?

| criss94 a răspuns:

Incearca sa-l santasezi putin big grin daca sunteti impreuna nu-l lasa sa te sarute zicindu-i ca miroase a fum de tigara sau ceva de genul asta big grin poate nu e o metoda buna, dar macar il vei invata sa nu fumeze cind e cu tine happy succeswinking

| MariusMancea a răspuns:

Cred ca exagerezi. probabil baiatu fumeaza o tigare cu baietii in baia de la scoala si se lauda ca bea o bere ca sa para baiat rau si sa aiba priza la fete.