| ayacata a întrebat:

Buna dimi TPU. am si eu o intrebare din curiozitatebig grin Voi ati ramas prieteni cu fosti\fostele vostri\voastre iubiti\iubite?

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da dar pare ca nu vrea sa vb cu mine nu stiu ce are

| Vizitiul a răspuns:

Da. O relatie de iubire esuata nu trebuie sa afecteze o eventuala relatie de prietenie in niciun fel. Asta-i parerea mea.

| TąNyą a răspuns:

Nu

FantaSZy.

| SweetCandy a răspuns:

Am decat un fost iubit si tin legatura cu el, in sensul ca de zilele noastre ne felicitam, ne salutam daca ne vedem, insa nu mai mult. Nu as mai putea sa am o relatie apropiata de el mai ales ca ne-am despartit pentru ca m-a inselat si consider ca si asa sunt destul de draguta ca mai vorbesc cu el.

| lyrics a răspuns:

Cu majoritatea.
sau cu totsihee hee
dar cu actualul, sigur nu o sa raman amicalaughing
totusi, dupa o mare dragoste, rare st cazurile in care ei raman prieteni, si nu exista resentimente.
depinde si de motivul despartiriitongue

| nobody_9468 a răspuns:

Cu majoritatea da, insa mai sunt unii care nici de salutat nu ma salut:orgolilul este prea gigantic!
O parte din ei inca imi mai sunt prieteni, ne dam sfaturi reciproc, mai glumim, chiar ieri am vorbit cu unul dintre ei pe mess{ca e plecat in vacanta} si m-a intrebat daca imi este dor de el, la care am zis "nu!" si el"laughing ma urasti?", eu"nu!laughing", oricum ma bucur ca inca am ramas amici, te cam loveste la sentiment cand trece pe langa tine cu greata si se uita in scarba la tine si cand acum cateva luni va pupati in cur de nu se mai puteastraight face.

Bafta.

| Rukhsandra a răspuns:

Nu ...prea
Adica nu cu toti big grin. Daca ii vad pe strada poate ne zicem buna si ma intreaba ce mai fac... dar nu totiwinking

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Da

doar cu unii dar amici nimic mai mult

| lovenotsex a răspuns:

Da, dar nu foarte apropiati, depinde de relatia pe care am avut-o si de intensitatea ei si de cum s-a sfarsit...

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Pai, nu. Daca am fost impreuna si ne'am certat rau si ne'am despartit de ce sa mai ramanem ''prieteni''? De'acord cu Kla.Am incercat sa fim prieteni, dar, nu, ne certam intr'una si intr'una, cand ne intalneam uita sa ma salute, dabea imi spunea pe mess "Ce faci".
Bafta,

Ashley

| hehehe a răspuns:

Oarecum... pnm. cica ramanem prieteni, si ne infigem cutitul pe la spate. e aproape imposibil sa ramai prieten cu ei, mai ales daca tu ai hot sa te desp de ei. e greu sa le recastigi prietenia si increderea. Dar exista si exceptii :d

mitsu.

| babygyrl a răspuns:

Da. Si ma inteleg ffff bine cu ei.Nu chiar cu toti. Dar cu ultimul pe care l-am iubit am ramas prieteni buni. tu?

| mymy a răspuns:

Da de obicei am ramas prietena cu ei deoarece ne-am despartit pasnic si am fost de acord sa ramanem prieteni ff buni si acum daca am nevoie de parerea unui baiat la el ma duc sal intreb.
u
?

| pauladrian a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| deee a răspuns:

Cu unii am ramas. cu altii nu. depinde de persoana :-J si de conditiile in care v-ati despartit.

| kimora_8189 a răspuns:

Da dar nu foarte apropiati insa exista si 2 exceptii... cand a uitat ca eti om si te injosesti pentru el nu are rost nici parieteni sa ramanetiwinking

| ralukutzza a răspuns:

Eu da.cu totiibig grin

| ♥♥♥S!m0n!k99♥♥♥ a răspuns:

Sigur ca...nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuu. dar nu din cauza mea happy Tot ei au fost cei care ziceau "ramanem prieteni" cand ne int pe strada. uitau sa salutehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cu cativa dintre ei da sj chiar cei mai buni prietenii iar cu ceilalti nu pentru ca nu sj nu pentru ca n-am vrut eu pentru ca asa au vrut ei ca cica le aduc aminte de trecut sj sa rupem legatura de tot le-am respectat decizia

| TwilightSavedMyLif3 a răspuns:

Eu am ramas prieten cu fosta mea iubita, dar sincer nu merge prea bine prietenia. parca e indepartata de mine.

| ayacata explică:

Mymy...sa iti raspund la intrebare...sincer am ramsa destul de apropriatibig grin dar aceasta apropriare mi se pare cam ciudata pentru ca u stii mai multe despre celalalt daca srauta binne sau nu si chestii din astea.

| anonim_5109 a răspuns:

Parerea mea este ca nu se poate. Dupa o dragoste mare din care unul a iesit ranit. Mereu vor exista resentimente. Poate dupa un timp mai indelungat. Cand a disparut si cel mai mic sentiment.

:*

| destroyer08 a răspuns:

Sincer da, dar nu foarte apropiati...