| Crinaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Buna dimineața. Am sânii tari si cam umflați, zic eu. Menstruația trebuie să-mi vina pe 15. Nu înțeleg de ce mi s-au schimbat acum. Ma si dor
Nu cred ca ar fi vorba de o sarcina. Ca am avut 2 menstruații si 2 teste de sarcina făcute după 2 luni si erau negative. Ma doare si capul. Ar fi vorba de o sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Starea sanilor in ansamblul lor, se poate modifica destul de mult in timpul perioadei scurse intre 2 menstruatii consecutive din cauza modificarilor hormonale care se produc permanent in organismul fiecare-i femei. Este un proces fiziologic care se produce absolut normal, atat in cazul fetelor virgine cat si a celor care si-au inceput viata sexuala, fara a avea vreo legatura cu o sexul sau o sarcina ipotetica.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a scapa definitiv de orice teama, de stres si dureri de cap inutile, iti recomand sa te prezinti la un laborator de analize medicale sa-ti faca un test de sarcina pe baza analizei de sange. Rezultatul obtinut prin acea analiza este intotdeauna sigul deoarece acuratetea/precizia metodei este de peste 98-99%. Ti-am propus aceasta metoda de testare a sarcinii deoarece nu ai incredere in rezultatele obtinute prin testele pe baza de urina. In cazul prezentat de tine posibilitatea de a exista o sarcina se poate exclude in proportie de peste 99%. Sanatate.

| Crinaaaaaaaaaaaa explică (pentru corbulalbrosu):

Si sânii din ce cauza sa fie tari?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Crinaaaaaaaaaaaa):

Starea sanilor in ansamblul lor, se poate modifica destul de mult in timpul perioadei scurse intre 2 menstruatii consecutive din cauza modificarilor hormonale care se produc permanent in organismul fiecare-i femei. Este un proces fiziologic care se produce absolut normal, atat in cazul fetelor virgine cat si a celor care si-au inceput viata sexuala, fara a avea vreo legatura cu o sexul sau o sarcina ipotetica.