| anonim_4396 a întrebat:

Bună dimineața. Credeți în relațiile in aceeasi zodie? Sau mai bine zis credeți în zodie?
Dacă fata și băiatul sunt născuti în aceeași zi, aceeași zodie, credeți că merge o relație?
Adică nu neapărat să conteze zodia într-o relație. Că pe vremea bunicii nu se știa de asa ceva... Aștept păreri!

13 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Știu eu o pereche fix așa - ambii născuți în aceeași zi, același an. Au deja un an de când sunt împreună.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Sora mea e Capricorn și prietenul ei e Vărsător și se zice ca nu pot sa aibă o relație și deja au 2 ani jumate. Acuma doar ca fapt divers întrebam și eu. Nu neapărat că trebuie să fie așa.

| doctorandus a răspuns:

Superstitii.

| Freya1 a răspuns:

Se mai nimeresc cateodata dar acum nu inseamna ca nu trebuie sa fi cu x-ulescu pentru ca nu ne potrivim la zodie.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Bunulsimt compatibilizeaza orice zodii

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Zodiile sunt cea mai mare prostie. Nu faptul ca esti nascut intr-o anumita zi iti determina caracterul. Caracterul tau este determinat de mediul in care traiesti.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu ti garanteaza nimeni ca o relatie o sa mearga daca la alegerea partenerului te ai ghidat dupa zodie si nu dupa alte calitati. Nu mi am ales niciodata pe cineva dupa compatibilitatea dintre zodii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,nu și nu are importanță zodia.

| SandraEve a răspuns:

Ce treaba are? Plus ca din cate stiu eu, doua zodii de foc gen leu cu leu sau leu cu sagetator au compatibilitate maxima...Deci merge super bine

| alexandru0sorin a răspuns:

Man zodiacul este o minciuna inventata de straini pentru a obtine bani. e o adunatura de bazaconi generale care se aplica la oricine ca sa te intarate lasa astea deoparte apucate de ceva mai serios gen sigmund freund.

| 90210 a răspuns:

Astrologia e cea mai tampita chestie! Nu mai tine cont de zodie. Daca iti place de e atunci super! Ce importanta are zodia?

| DricA a răspuns:

Eu cred ca merge o relatie de genul asta. Eu sunt Capricorn si am avut relatie cu un Capricorn, a mers foarte bine, dar parca prea ma vedeam in oglinda, ne asemanam cam tare. Intra pe zodiacool.ro si citeste mai mult despre cum se potrivesc zodiile.
https://www. zodiacool.ro/zodii/zodiac-european/compatibilitate-zodii

| crissytpu a răspuns:

Depinde ce zodie, ce temperament au, ce asteptari de la relatie, activitati comune. Eu personal cred ca exista niste virtuti si niste defecte pe care le au in comun mai multi nativi din aceeasi zodie, la fel cred ca exista compatibilitati intre anumite zodii si lipsa de compatibilitate intre alte zodii