| SamsungElectronics a întrebat:

Bună dimineața!

De ce alți fac copii la 18, 19, 20 de ani nu înțeleg asta?

De ce am eu ghinionul asta de să nu am pe nimeni, adică sa am o relație cu o fată, plus că am 20 de ani impliniti.

24 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Problema ta este ca nu ai o relatie, nu faptul ca ceilalti au copii!
Stai si compari vietile lor cu a ta si te simti inferior.Foarte rau.
Trebuie sa te concentezi pe persoana ta,tu esti cel care vrea o relatie si nu vrea sa fie singur,de ce stai si te plangi de ceilalti?
Ce faci ca sa ai o relatie? Cat de placut stii sa te faci unei fete? Unde cunosti fete?
Daca le cauti pe internet,pot sa-ti spun ca gresesti din start, internetul e un loc de joaca tampita si primejdioasa iar bazele unei relatii se pun live.
Undeva mergi la scoala, undeva lucrezi, undeva mergi la cumparaturi, deschide ochii.Si priveste in jur,fetele trec pe langa tine, te inconjoara si tu nu le vezi.
Fii curat, fii ingrijit, politicos, priveste oamenii in ochi si invata sa conversezi.Zambeste!
Nu e asa de greu sa spui doua vorbe, asa, in general.
Daca simti ca te blochezi, pune mana si investeste in tine.Citeste,vezi filme bune,asculta muzica de calitate,iti vei mari orizonturile si vei fii foarte bucuros sa-ti impartasesti opiniile cu cei din jur!
Daca tot iti place sa stai pe net,stai cu folos,afla ce se poarta, afla ce spectacole si ce filme vede lumea, afla care e subiectul de interes, afla tot!
Inceteaza sa-ti plangi de mila si nu mai visa ca va veni o Ileana Cosanzeana si te va lua de mana sa-ti spuna "Tu esti alesul meu!", trebuie sa faci si tu ceva!
Spor sa ai si bafta!
Craciun fericit!
happy

| darrio2007 a răspuns:

Si care e legatura intre cei care fac copii, de care spui, si faptul ca tu nu esti capabil sa-ti faci o relatie?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate ești la Varsta la care trebuie sa străbați cât mai multe cearșafurile și sa experimentezi cât mai mult sex lasă relațiile

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce am eu ghinionul asta. Ghinion adică neșansă, ca la păcănele.
De unde îl ai? De la tine. Adică dela faptul că te lași în voia sorții. Soarta, adică ceva din exterior e de vină. Pică pară mălăiață, în gura lui nătăfleață. De aia.

| Drimmero a răspuns:

De ce fac? de prosti, si-au terminat tineretea. Mi se pare o prostie fara margini ca tu sa te casatoresti sau sa faci copil la anii in care tu abia parasesti bancile scolilor, aia sunt anii cand trebuie sa experimentezi, sa te distrezi, sa te descoperi, sa te maturizezi si abia atunci vei sti daca esti pregatit sau nu sa faci copil pentru ca un copil nu e o jucarie, gata il ai si asta e tot, un copil inseamna multe responsabilitati iar la anii aia nu esti copt la minte absolut deloc incat sa ii oferi ceea ce trebuie, dar cand nu te duce capul te lasi condus de instincte.

Cat despre intrebarea a 2-a tu stii raspunsul cel mai bine, probabil disperarea isi spune cuvantul.

| Fatamuntilor a răspuns:

18 /19/ 20 inca e bine!
Romania e pe loc fruntas in randul, mamelor minore.Sunt fatuci care raman ins insarcinate la 13 -14 ani, uneoori la 20 au al doilea copil
De ce fac copii la varsta aia? SE grabesc sa faca sex uneori fara prezervativ
As zice ca varsta potrivita ar fi 25. Cand esti inca tanar ai mai multa rabdare cu un bebelus, iar sansele sa ramai insarcinata sunt mai mari!

| Fatamuntilor a răspuns:

Cica,,
''Mai bine să rămâi VIRGIN și până la 30 de ani decât să îți DISTRUGI viața și tinerețea cu un copil și o femeie care s-a îngrășat ca VACA după ce ți-a pus în brațe PLODUL care ORĂCĂIE.''
Un copil nu iti distruge viata, chiar daca ai 20 ani!
Dupa 30 ferilitatea la femei scade pe masura ce inaintezi in varsta!
.O FEMEIE care s-a ingrasat (banuesc ca vorba de sarcina) adica la 30 de ani nu se ingrasa?,, Plodul''' nu oracaie si atunci?
Doamne feri ce gandire!

| iulia0514 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Eu l-am făcut la 29 dar regret ca nu l-am făcut mai devreme acum poate mai făceam unul happy fiecare cu ideile lui dacă domnu asa gândește nu avem ce facehappy

| Fatamuntilor a răspuns (pentru iulia0514):

Ala nu e,, domn''
isi face conturi si scrie lucruri,, dragute'' la adresa femeilor si nu numai.Mai are un cont (averizat), dar si-a facut alt cont, pentru ca nu poate fi la fel de activ

| iulia0514 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Eu sunt blocată de el nu știu cu ce pisici i-am greșit dar na fiecare cu ideile lui dacă m-a blocat înseamnă că nu are coloană vertebrala și îi e frica de o muiere de parca as putea ajunge la el să mușc o bucata din el laughing cred că știu cine e a fost deranjat de faptul ca am luat apărarea unei doamne care era abuzata de soț!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru iulia0514):

Pai e anonimulll.Si a transferat lista de ignorati pe noul cont!

| iulia0514 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Bănuiam laughing bine face dacă ma ignora deși vad ca is tare draga dacă ma tot pomeneștelaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru iulia0514):

Asta cu asa a vrut dzeu sa am copil la 29 e la fel de stupida ca faza cu a fost un accident de am ramas insarcinata. Da...imi si imaginez cum saraca femeie mergea pe strada si la un moment dat s-a impiedicat si a cazut cu fundu intr-o ***.

| iulia0514 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia mai citește odată comentariul meu!
răspuns (pentru Fatamuntilor):

Eu l-am făcut la 29 dar regret ca nu l-am făcut mai devreme acum poate mai făceam unul  fiecare cu ideile lui dacă domnu asa gândește nu avem ce face

| Fatamuntilor a răspuns:

Qweonz! ai fost averizat pe contul anonimul! Corect?
Poate nu stiai dar e interzis sa ai conturi multiple

| Goete a răspuns:

Ce inseamnă "alți"?
Poate aici e secretul incapabilității tale

| Crackman a răspuns:

Fiecare este cu ritmul lui
Eu 27 cu cineva dar fara copil s-au casatorit. Nu trebuie sa te grabesc cu astfel de lucruri

| iulia0514 a răspuns:

Nu vad legătura! Ce legătură are faptul că tu nu poți să-ți faci o relație cu cei care fac copiii la vârste fragede?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta cu copiii e moda, la mine in cartier sunt numai femei cu carucioare nu vezi altceva.
Cat despre faptul ca nu ai tu ce ***, ai masina? Ai lovea pa tine? Daca nu, atunci uite raspunsul.

| vodami92 a răspuns:

Off nu crezi ca ai mai pus intrebarea asta! asa e facuta viata! unii sa se casatoreasca! altii sa faca copii! etc! asta este! si apoi nu crezi ca trebuie sa creasca natalitatea! altfel ramanem putini! pe planeta asta!

| vodami92 a răspuns:

Eu zic spun sa lasi matrimonialele mai bine in pace! toate! nici una din acele site-uri nu sunt bune! simplu! vrei sa intalnesti o fata sau un baiat! atunci fata in fata! nu altfel! ai inteles! fa doar ce trebuie sa faci! sa fii mai deschis! vorbaret! etc! si o sa reusesti! sunt convins! nu uita ca in viata mai trebuie si tu sa faci ceva uneori! ca sa mearga treaba! daca tu astepti asa! ma rog treaba ta!

| qweasz a răspuns:

Un copil îl faci la 28 - 30 de ani, nu la 18, 19, 20 de ani că îți distruge viața și tinerețea un copil la 20 de ani.

| vidia a răspuns:

N-ai tu treaba ce fac alții. Decât sa te plângi aici ca nu ai relație mai bine te-ai axa mai mult pe tine.

| Sylvyu92 a răspuns:

Imi place creativitatea unora din voi de pe TPU, rastalmaciti o intrebare in 2000 de variante si e greu sa va acceptati soarta de loners, dati-i inainte ca nu rezolvati nimic oricum