| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua!

De ce fetele în ziua de astazi sunt pe interes si materialiste?

Nu înțeleg asta?

Degeaba sunt frumoase și sunt atrăgătoare fizic dacă nu știu sa aprecieze bunătatea omului, de exemplu băieți buni și de treaba, din câte am auzit și am văzut fetele fug de băieți buni și de treaba, și ajung la toți cocalari care fumează și înjură și multe altele, și după tot felul de fițe și figuri, bani mașini și câte și mai câte. Știu să iubească toți prosti și toți fraieri, dar când un băiat bun și de treabă care iubește cu adevărat și respecta persoana își bat joc de ei.

De ce este așa?

25 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sincer si fara sa vreau sa jignesc pe nimeni, cred ca motivele sunt doua:
1.Asa au fost crescute.Cand tot timpul in casa lor a primat banul si li s-a spus mai direct sau mai indirect "asta trebuie sa ai si tu, cel putin", ele functioneaza ca atare.
2.Influenta...influencer-ilor.Fie persoane fizice care au explodat pe toate mijloacele mass media,fie mass media in sine,care arata si proclama mai intai banul,averea, luxul, nu calitatea omului.
Asa ca, sub aceste doua mari directii, fetele isi pierd personalitatea si se lasa duse de val.Multora le place,dar exista si fete care se opun.
Ele sunt rare,nu le vei vedea impreuna cu aceste materialiste-sau poate din greseala-,dar nu vor frecventa nici cluburi,nici baruri,nici hoteluri luxoase,nici nu le vei vedea cu unghii kilometrice de nu pot sparge un ou sa-si faca o omleta!
Nici nu vor ridica ochii sa salute un cocalar sau sa stea la taifas zambind lenes alaturi de vreun smecheras de cartier care le invarte pe toate.
Aceste fete stau cuminti in casa,invata,sunt foarte singure si singuratice,au teluri bine determinate si,candva in viitor,le vei vedea in functii frumoase si stabile fara sa te intrebi "a cui pila o fi asta,de are asa un post" sau "cine stie cu cati s-o fi intins si asta,pentru postul asta".
Concluzionand,fetele cu "poleiala" de azi,vor alerga dupa bani si dupa cei care ii produc,vezi "cocalari","smecheri",etc. Fetele cuminti vor sta deoparte,vor sta in banca lor si vor astepta.
Fetele astea "poleite" si materialiste,se vor consuma alergand de la unul la altul si vor sfarsi nefericite,singure, cu un divort, cu un copil pe care nu-l vrea nimeni...
Moment in care va veni randul fetelor cuminti, care au asteptat si-au facut o scoala si-au luat o diploma, sunt pe picioarele lor si dau clasa oricui care le sufla in fata.Pentru ca nimeni nu le-a dat nimic, au castigat totul singure.
De aceea e mai bine sa privesti fetele mai retrase si mai cuminti, mai ales daca te numeri printre baietii buni.Intre ele vei gasi adevarate comori.
happy

| RAY a răspuns (pentru greece12):

De ce fetele mai retrase si mai cuminti nu ar trebui sa puna pret pe aspectul fizic?

| greece12 a răspuns (pentru RAY):

Pun si ele pret pe aspectul fizic,ce fata nu doreste sa fie frumoasa? Dar fara exagerarile pe care le mediatizeaza lumea "moderna",fara pene si blanuri, fara unghii kilometrice, fara gene false, fara silicoane, fara fuste mini de marimea unei curele sau cizme cu toc de 17 cm...
Fetele cuminti exceleaza prin calitati reale,care pot fi inclusiv frumusetea,dar ele se imbraca civilizat, se comporta civilizat, nu cauta sa fie centrul atentiei cu orice pret, nu rad fals, fortat si strident...pentru ca nu le sta in fire!
Sunt doua categorii complet opuse.

| RAY a răspuns (pentru greece12):

De ce sa stea o fata cu unu bun la suflet daca e urat?

| greece12 a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca are alte calitati,nu?
Frumustea e si relativa,e si trecatoare,anii sufla frumusetea de pe chipul omului,ii lasa doar ridurile.
Dar cand un barbat care nu e chiar cel mai frumos de pe pamant,stie sa se poarte, are un suflet generos si stie sa se faca iubit si placut, il poate alege nu doar o singura fata ci destule.
Frumusetea, pe care in anii tineretii o aveti la asa un mare pret, este trecatoare.Raman amintirile, raman realizarile, raman familiile si copiii pe care i-ati crescut impreuna si tot ceea ce ati realizat, tot impreuna.Cand doi oameni se sprijina unul pe celalalt,reusita pare dubla,sa stii.
Singur poti ridica o casa,poti creste un copil? Poate sa reusesti.Dar cand sunteti doi care trag la aceeasi caruta,e altfel,amandoi va zbateti, amandoi oferiti, amandoi doriti acelasi lucru!
O fata are nevoie sa simta siguranta si dragoste langa barbatul pe care l-a ales. Urat, frumos, e al ei si ea a lui.Si impreuna, cu intelegere si rabdare, cu stropul de dragoste necesar, realizeaza cat nu realizeaza multi altii!

| RAY a răspuns (pentru greece12):

Iar cu povestii de astea, in loc sa caute una frumoasa mai bine ti ar imbunatati fizicul sau ar vedea de una ca el

| greece12 a răspuns (pentru RAY):

Iar cu frustrarile obisnuite,Ray?
Cand omul nu vrea sa iasa din carapacea lui si o tine una si buna ca e urat, ca e cel mai urat, ca e foarte urat si de-aia nu se uita fetele la el, n-am ce face.
Gandeste-te in urma ani multi, cand parintii hotarau cu cine se casatoresc copiii lor.Nu se cunosteau,se intalneau la nunta! Urati,frumosi,strambi, slabi, grasi, se casatoreau.
Si faceau familii sanatoase, ba ajungeau sa se si iubeasca.Bine,nu toti,dar exista dragoste si,mai ales,respect.
Azi, se casatoresc care cum doreste, fac copii, divorteaza si raspandesc numai nefericire si vieti frante!
Si nu ca era mai bine atunci sau e mai rau acum, ceea ce conteaza e doar calitatea omului.Fie el frumos sau urat,daca nu e om,degeaba.
Fetele astea, care se zbat sa fie "frumoase" si isi bat joc de suflete de baieti buni, sunt putrede pe dinauntru, ele atat au si isi joaca cartea, ponteaza doar pe "frumusetea" lor.De-asta o si duc atat de bine toti esteticienii, silicoanele si botox-ul sa traiasca!

| RAY a răspuns (pentru greece12):

Eu sunt cu realismul nu cu povestii de astea, aspectul fizic este decisiv, te place îți dă o șansă, nu te place pa

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru greece12):

Bine zis!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pentru ca fetele vor bad boys bad bots watcha gonna do

| RAY a răspuns:

În primul rand sa ai un loc de munca,un acoperiș deasupra capului și banii și chiar și permis și o mașină tine de dezvoltarea ta financiara, deci dacă o fata are pretenția asta nu vad nimic greșit în asta, e și foarte bine pentru tine sa ai o stabilitate cât se poate de buna, ai banii ai liniște, îți poți cumpăra orice lucru, cu toți suntem materialiști, faza e când nu atragi sexul opus și atragi doar prin banii dar faci pe moraliști, ce vine are fata ca nu e atrasa de tine?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Care iubește cu adevărat. Findcă iubirea cu adevărat nu ține loc de foame.

| Emma30555 a răspuns:

Tu de ce nu te uiți la fete cuminți, retrase, de ce cauți doar fete frumoase și fitoase în loc sa te uiți la fete liniștite, simple normale. Îți dau și răspunsul. Atracția este ceva involuntar nu depinde de noi.

| iulia0514 a răspuns:

Depinde și ce fel de fete preferi tu, dacă te uiți doar după fete care parca mereu sunt scoase din cutie machiate aranjate îmbrăcate după ultima moda doar cu haine de firma normal ca alea vor să-și asigure același confort și pe viitor mai ales dacă mămica și tăticu au ceva bănuți

| DeMicUnCălător a răspuns:

E Legea atracțieii. Băieții sunt atrași de fete frumoase iar fetee de băieții care pot furniza siguranță viitoarei Mame și copiilor ei. NU-I NIMIC GREȘIT IN ASTA. Din păcate nici fetele n-au ce alege. Privește-n jur tău și-a să vezi mii de Mămici singure care n-au ales bine, iar acum trebuie să muncească și,,, să-și crească puiul singurică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile nu sunt nici materialiste nici pe interes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele vor băieți frumoși.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact. Fumoși și care știu să le vrăjească. Nu aștia care le judecă și sugerează de cine AR trebui să fie atrase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Băieții vor fete frumoase dar ele nu îi vor.

| vodami92 a răspuns:

Pai da! vor sa o duca bine! adica sa traiasca bine toata viata! pana la batraneti! iti dai seama! de aia au preferintele pe care le au! altfel ar alege numai de aiurea! si stai linistit ca nu vor toate sa fie sotii de casa! numai traim in anii aia 50 60 70 80 90 cat o fi! vremurile se schimba! mentalitatile sunt altele astazi!

| Danny28 a răspuns:

Asa sunt invatate de parinti de mici. Sa isi ia barbat cu bani pentru a le fi usor in viata.

| MariannN20 a răspuns:

Fetele sunt pe interes si materialiste pentru ca vor sa se asigura ca viitorul lor este sigur si sa profite pentru a avea o situatie financiara cat mai buna, baietii buni sunt plictisitori dar sunt si alti baieti buni care sunt amuzanti si stiu cum sa vorbeasca cu o fata
depinde de la persoana la persoana, trebuie sa iti dai seama ca barbat ce fel de femeie vrei sa ai langa tine
daca vrei sa ai una care sa tina la tine nu te duci la una materialista, cu nasu pe sus si dupa sa te dai la ea, logic.

| Mmmmmm7172 a răspuns:

Asa sunt fetele de care ai dat tu pana acum, dar exista si multe fete care vor baieti buni si iubitori. Gasesti doar fete pe interes pentru ca doar fete de genul cauti. Nu ai refuzat nici odata o fata pentru ca ti se parea mai urata sau plictisitoare? Cum unii baieti le refuza pe ele pentru fetele frumoase care arata bine si vi se par atragatoare, asa si fetele frumoase refuza baietii buni pentru genul de baieti de care ai spus tu. Incearca sa dai o sansa unei fete mai putin frumoasa sau interesanta

| sincert a răspuns:

Iarta-ma frate dar tu ce vrei de la o fata?

| Mp a răspuns:

Nu toata fetele sunt asa, poate tu ai dat numai de fete de genul acesta