| ellaal1986 a întrebat:

Buna dimineata! M-am certat in urma cu o saptamana cu iubitul meu. I-am spus chestii care nu trebuiau spuse. I-am cerut iertare, i-am trimis mesaje, l-am sunat, dar nu raspunde la nimic, mesajele se preface ca nu le vede, dar stiu ca citeste ceea ce-i scriu. Este foarte orgolios si incapatanat. Ce pot face ca sa cedeze si sa ma caute? Dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.
Sa il lasi sa ii treacă. Te va cauta el cand va fi pregătit.

37 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Sarmanul băiat sunt sigur ca ai vrut sa îl transformi în SCLAVUL SOTIEI și nu ți-a ieșit mișcarea, noroc ca s-a prins băiatul

| ellaal1986 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Nu am vrut sa-l transform in nimic, de ce comentezi aiurea daca nu ma cunosti si daca nu stii exact ce s-a intamplat intre mine si acel baiat?

| Violleta2022 a răspuns:

Nimic!
Uneori este suficent sa apui ceva care il raneste atat de mult ca nu vrea sa te mai vada sau auda, fiindca i-ai demostrat ca nu-l iubesti, odata ce i-ai spus lucruri atat de urate cu atat usurinta si nepasare.

Aici nu-i nici un orgoliu ci vina totala a ta, care l-ai jignit multa prea rau ca sa se mai intaorca la cine care nici macar nu-i constienta de vina toatala pe care o poarta.

| ellaal1986 explică (pentru Violleta2022):

Si el mi-a spus mie lucruri urate, i-am spus si eu lui lucruri urate, dar acum tot el nu vrea sa cedeze, desi i-am cerut iertare!

| Violleta2022 a răspuns (pentru ellaal1986):

Si mai bine, atunci felicitari pentru despartire, ca oricum nu va mai iubeati, daca ati inceput sa va porcaiti.

| ellaal1986 explică (pentru Violleta2022):

Ca va vedea ca nu il mai caut, sa vezi ce repede va umbla el dupa mine!

| Violleta2022 a răspuns (pentru ellaal1986):

Sa o crezi tu!

| ellaal1986 explică (pentru Violleta2022):

Iti spun eu, indiferenta o sa-l doara!

| anonim3247 a răspuns (pentru ellaal1986):

Dragă - bărbatul se uită la telefon cum sună și spune - Ce DRACU mai vrea și asta? Nu și-a dat seama că nu mă mai interesează de ea?
Eu la câteva ZECI de femei am făcut așa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ellaal1986):

Pe el se parea ca nu-l doare, chiar deloc, odata ce nu-ti da pic de atentie.

Ideea este ca tu esti aia orgolioasa si disperata, ca de data asta s-a rupt relatia definitiv si ala nu-ti mai da nici un fel de atentie.

Nu inteleg toturis de ce mori atat de ciuda pentru unul care te-a jignit si v-ati porcait reciproc?
Asta oricum nu este relatie nciid e dargoste si nici de prieteneie...deci mai vine straini pe veci, decat sa va spargeti capele, odata ce nu sunteti compatibili si nu aveti nimic pentru celalalt.

| ellaal1986 explică (pentru Violleta2022):

Se pare ca tu nu prea stii ca unii barbati pot fi foarte orgoliosi, iar baiatul asta este si foarte incapatanat, de ce insist eu de aia el nu vrea!

| anonim3247 a răspuns (pentru ellaal1986):

O femeie când NU îi mai răspunde bărbatul așa face
- se îmbracă foarte elegantă, se aranjează ca să fie foarte frumoasă
- merge unde e bărbatul și îi spune - Eram în trecere prin zonă și am trecut să văd ce mai faci.
Bărbatul îi spune - Ești foarte frumoasă.
Deci - așa fă și tu cu el dacă mai vrei să fie cu tine.

| ellaal1986 explică (pentru anonim3247):

Deocamdata il voi trata si eu cu indiferenta, asa cum ma trateaza si el pe mine, sa vad ce va iesi!

| Violleta2022 a răspuns (pentru ellaal1986):

Dupa ce l-ai jignit atat de erau...tu inca crezi ca-i orgoliul lui de vina si nu te mai cauta?

Fiindca eu cred ca-l mai intereseaza vreo relatie cu tine.

Stiu ca esti disperata, dar asta este o lectie pe care trebuie sa o intelegi si sa nu o mai repeti niciodata in viata, fiindca karma se intoarce intottdeauna, platindu-ti cu aceesi moneda.

| ellaal1986 explică (pentru Violleta2022):

1. Nu sunt disperata, si 2. si el m-a jignit, si 3. il cunosc, este orgolios si incapatanat!

| Violleta2022 a răspuns (pentru ellaal1986):

1. Toate conversatia si topilul de aici dovedeste ca TU esti cea diperata.
2. in topic TU spui ca l-ai jignit si ti-ai cerut iertare dar nu vrae sa-ti raspundea
3. aici nu-i vorba de orgoliul lui, ci de faptul ca ti-a dat papucii, odata ce refuza sa-ti mai raspunda la mesaje si te ignora complet.

fetita, tu ai probleme foaret mari s aintelegi situatia pe care ti-ai creat-o singura, de aia esti acum atat de dispearata.

Nu-i nimic, iti inveti lectia, iti inghiti mandria si orgoliul si pe viitor nu mai repeti aceeasi greseala!

| ellaal1986 explică (pentru Violleta2022):

Si el m-a jignit, de astfel ca el a inceput primul, iar eu nu m-am putut abtine si l-am infruntat!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic. Să fii atentă altă dată, la ce îți folosești iubitul.

| ellaal1986 explică (pentru sadrian46):

Nu l-am folosit la nimic, doar ne-am certat si ne-am spus lucruri care nu trebuiau spuse!

| sadrian46 a răspuns (pentru ellaal1986):

I-am spus chestii care nu trebuiau spuse. La asta l-ai folosit. Doar ne-am certat. L-ai folosit să îți descarci nervi pe el prin ceartă.

| ellaal1986 explică (pentru sadrian46):

Si el mi-a spus niste chestii care nu trebuiau spuse, deci nu l-am folosit ca sa imi descarc nervii prin cearta!

| Emilian65 a răspuns:

Lasă-l în pace. Dacă te iubește, te cauta.

| anonim3247 a răspuns:

Ai scris - l-am sunat, dar nu raspunde la nimic
Așa se procedează când nu mai vrei să fi cu o fată sau femeie.
După maxim 3 zile femeia NU mai sună și a înțeles că s-a terminat totul cu bărbatul ăla.

| ellaal1986 explică (pentru anonim3247):

A transmis acum 3 zile prin cineva ca momentan nu poate vorbi cu mine! Este inca suparat!

| anonim3247 a răspuns (pentru ellaal1986):

Așa a spus - A transmis acum 3 zile prin cineva ca momentan nu poate vorbi cu mine!
Așeaptă mult și bine ca să te mai bage el în seamă.

| ellaal1986 explică (pentru anonim3247):

Este foarte incapatanat, de ce insist eu de asta el nu vrea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea e că îi place să fie gâdilat la orgoliu, îi place să te rogi de el. In loc să te ierte și să aprecieze faptul că îți pare rău și îi ceri iertare, o face pe supăratul pentru că asta îl face să se creadă important.
In locul tau îi lăsăm doar un singur mesaj in care îmi ceream iertare, nu mă rugam de el atât.
Daca e încăpățânat și orgolios nu o să ajungă prea departe cu aceasta atitudine, o să aibă de pierdut în viața relații si prietenii.

| ellaal1986 explică (pentru anonim_4396):

Si asta nu este tot, spune ca nu mai are nici o treaba cu mine, dar ma face geloasa! Asta a facut aseara!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ellaal1986):

Nu-i mai acorda nicio atenție subit. O sa se întrebe apoi ce s-a întâmplat cu tine și o să te contacteze el, mirat de absența ta.

| ellaal1986 explică (pentru anonim_4396):

Asta si voi face! Asa cum ma trateaza el cu indiferenta asa il voi trata si eu!

| GeorgeCazan a răspuns:

Depinde ce v-ați spus când v-ați certat. Dacă deja a trecut o săptămână...las-o așa. Mesajele alea trimise de tine poate mai mult îl inflamează. Rareste mesajele si mai lasă-l cateva zile. Te va cauta el, dacă o sa te mai vrea.

| Mitzupitzu a răspuns:

Un lucru carpit nu va fi nou niciodata. Deci cauta alt baiat care sa corespunda adica sa nu-i poti reprosa ce i-ai reprosat fostului.
Asa vei fi fericita.

| ellaal1986 explică (pentru Mitzupitzu):

Nu i-am reprosat nimic, doar ne-am spus lucruri care nu trebuiau spuse, iar greseala mea a fost ca l-am infruntat!

| Mitzupitzu a răspuns (pentru ellaal1986):

Ramane valabil ce am scris.

| Mariusbitchsreach a răspuns:

Ella hai sa ne cunoaștem ce zodie ești

| smekerasul2000putamica a răspuns:

încearcă vraja cu banana. eu am încercat si mi-a venit in genunchi soțul meu❤️ acum stă numai lângă mine si ma tratează ca pe o prințesă, il iubesc ❤️❤️