| doareu237 a întrebat:

Buna dimineata! Mi-a intarziat menstruatia 16 zile.
Sunt ceva metode pentru a face-o sa vina odata?
Nu sunt gravida, am facut doua teste de sarcina in zile diferite.
Doar ca am luat pastila de a doua zi si cred ca mi s-a dereglat(tin sa mentionez ca nu aveam menstuatia regulata)
Stiu ca pastila de a doua zi imi intarzie ovulatia si apoi menstruatia doar ca e normal maxim 7 zile si la mine sunt 16.
Ce pot sa fac sa-mi vina?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Prostie mare ai facut de ce ai luat pastila de a doua zi? Aia ti a dereglat ciclul si pana isi revine organismul mai dureaza. Lasa l linistit ca poate vei avea ciclu spre sfarsitul lunii după craciun, dar daca il stresezi cu pastile nu o sa ai 2 luni ciclu.

| doareu237 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Adica de ce am luat pastila. Trebuia sa stau sa raman insarcinata? Sunt minora nu imi permit. Toata lumea mai face greseli

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca ti a dereglat menstruatia pastila de a doua zi e clar...

| Violleta2022 a răspuns:

Pai asa spune, fata draga, ca acum ai ciclul modificat pe urmatoarele 6-12 luni, totul fiind in deriva: ciclu, ovulatie si perioada fertila!
De luat nu mai poti lau nimic, ca ai luat deja o bomba hormonala care ti-a explodat un ovul fecundat, deci o alta pastila de a doua zi nu mai ai voie in viata asta si pe viitor, sexul numai protejat cu PREZERVATIV, ca sa nu mai introduci hormoni sintetici, fiindca poti eclansa cancer mamar sau ovarian.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu exista nicio metoda pentru a grabi aparitia menstruatiei.

| Miruna333 a răspuns:

Iti va veni de la sine, stai linistita. Pastila iti da tot organismul peste cap.