| vreausastiu80988 a întrebat:

Bună dimineața, știu ca vin cu o întrebare cam stupida dar as prefera sa=mi răspundă cineva care e chiar informat foarte bine și care se pricepe la asa ceva.
Am avut un contact sexual neprotejat, acest contact s-a desfășurat în ultima mea zi de ciclu când încă sangeram puțin, menționez faptul ca am făcut și anal și si-a dat drumul, credeți ca sunt șanse sa rămân insarcinata dacă Doamne ferește... s-a scurs în vagin? Repet, am fost în ultima zi de ciclu eu încă sângerând, mulțumesc, aștept răspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Este posibil, dar, în același timp, improbabil ca o femeie să rămână însărcinată în timpul menstruației. Șansele nu sunt 0, dar sunt super super mici.
Când faci anal, este safe sa își dea drumul in interior, și chiar dacă s-ar scurge, s-ar scurge la exterior, nu ar avea cum sa ajungă fix unde trebuie sa ajungă. Poate părea usor sa rămâi gravida dar nu e chiar așa.
Ce îți pot recomanda este sa îți vizitezi medicul ginecolog și sa alegi o măsura de contracepție potrivită pentru tine pentru a nu mai sta cu griji pe viitor.
Better safe than sorry happy

| vreausastiu80988 explică (pentru AnemonaP):

Mulțumesc foarte mult pentru răspuns!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ramîi asa usor insarcinata, dar data viitoare faci cu prezervativ, nu este ok sa faci si sex anal si vaginal, duci microbii din anus in vagin foarte periculos, ca sa numai vorbim de distrugerea sfincterului anal, anusul a fost creat doar sa scoti din el caca, nu sa introduci in el penis sau jucarii sexuale, dar voi nu va potoliti va place aceasta practica murdara, ce varsta ai?

| AdeLeu a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Fiecare face ce vrea. Stii tu in ce ordine au fost făcute? Cam imatur sa numești,, practica murdara", prietene laughing)) Tu ce vârsta ai de ești contra?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdeLeu):

Cosmin Contra? laughing 102 am