| Anxiousy a întrebat:

Buna dimineata TPU, postez aici si vreau sfaturile voastre ca na, poate sunt eu ala "batut in cap" si nu inteleg unele chestii, cu toate ca eu in momentul de fata am analizat de cateva ori situatia si am vazut ca am dreptate, si recunosc ca si eu mi-am facut ambitie si orgoliu dar nu a pornit de la mine!

Ieri dimineata, mergeam la strand cu iubita mea si inca o fata(prietena cu iubita mea) si pe drum spre strand am vrut si eu sa o tin de mana, si m-a refuzat, am mai incercat odata dupa ceva timp, tot m-a refuzat si nu am mai insistat(m-a deranjat chestia asta ca nu era greu sa ma tina de mana) si cand am ajuns la strand, cand sa fac si eu baie cu ea imi zicea ca nu vrea, cand imediat venea fata aia sa o cheme la baie, se ducea (m-a deranjat iar) si cam tot asa de vreo 5 ori am fost refuzat (bineinteles acum pe seara ea tot gasea scuze dar eu imi vad partea mea de adevarat si poate gresesc eu,de aceea scriu aici) si ca sa nu mai fiu refuzat, din orgoliu si ambitie, m-am imprietenit cu fata aia(ma imprietenes repede cu oricine, sunt sociabil si ma fac foarte placut in prezenta unei fete) si pe urma fata aia nu se mai indeparta de mine, ma duceam in apa, venea si ea, si am stat cam toata ziua pe urma, doar cu fata aia(si putin cu iubita mea in prezenta acelei fete) si iubita a ramas singura (poate ca eram "ranit" ca ma refuza am vrut sa o indepartez si am facut-o am gresit aici) si acum pe seara nu mai vorbim la telefon ne-am "certat" si eu consider ca e vina ei, ca putea sa ma tina de mana, bun trecem peste asta, o invit de 5 ori la rand sa vina si cu mine in apa(la un interval de timp nu asa una dupa alta) si imi zicea ca nu are chef, ca nu vrea, dar cu fata aia se ducea, pai m-am simtit destul de aiurea, si de la asta a plecat toata chestia si zice ca tot eu am gresit ca am stat cu fata aia, pai da frate dar nu e vina ei ca a inceput asta? Recunosc si eu am gresit, dar de unde a pornit?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

A pornit din imaturitatea amandorura si din faptul ca nu va iubiti si nu va respectati deloc. relatia voastra este o lupta de orgolii de copii mici, fara nici o sansa de reusita. Un cuplu normal nu se uita la prostii de geneul: n-a vrut sa ma ia de mana, o baga mai mult in seama pe fata aia, etc. Nu mai pierdeti timpul in surogatul asta de relatie, lasati-o balta, maturizati-va amandoi si cand veti incepe sa ganditi cat de cat gasiti-va o relatie normala in care sa aveti preocupari mai importante.

| Anxiousy explică (pentru Brigaela):

Suntem de 8 luni impreuna, nu vreau sa rup relatia din cauza asta, vreau doar sa gasesc o solutie sa rezolv astea. dar ea inca o tine pe orgoliul ei si zice ca eu am gresit

| Brigaela a răspuns (pentru Anxiousy):

Solutia este sa te maturizezi tu peste noapte. Nu cred ca asa ceva este posibil, dar incearca. Stabilirea cui a gresit este o metoda sigura de a rupe relatia.

| LeontinAndrei a răspuns:

Ce spui tu este o situatie pe care am intalnit-o de multe ori. Exista posibilitatea ca ea sa fi vrut sa se desparta de tine dar sa nu fi avut curajul sa iti spuna. Daca am dreptate si asta e ceea ce a vrut, atunci tu nu ai facut decat sa ii faci jocul ei oferindu-i motiv de cearta, deci ai dreptate, este vina ei in mare parte deoarece ea a pornit toata sarada asta. Vina ta, desi nu este corect spun "vina ta" deoarece tu ai incercat sa te adaptezi, este ca ai intrat in jocul ei. Nu iti face griji, daca ai spus ca esti placut in preajma fetelor atunci nu vei duce lipsa. Be strong, be smart. Have a nice daywinking.

| Demonull a răspuns:

Da pai aici este orgoliu si amandoi doriti sa va despartiti ...Sa fiu in locul as rupe legaturile cu ambele si mi-as vedea de treaba, nu am ajuns noi barbatii sa ne rugam de o fata/femeie in nenumarate ori, chiar sa ajungem sa ne milogim de ele.Ce suntem cersatori? Fete mai sunt.

| pufuulets a răspuns:

Poii trebuie sa intelegi este sunt fete si neah se inteleg mai bine.Acum de faza cu nu vroia sa te tina de mana nu stiu ce sa zic ii cam ciudat totus sunteti impreuna.Incearca sa mai discutatii pe baza acestei teme, iar daca ea gaseste scuze sau mai stiu eu ce pune stop si nu mai incerca sa discutati ca s`ar putea sa o superi daca ea spune ca nu a vrut sau nu avea chef inseamna ca avea ea un motiv de nu vroiastraight face! Funda?