| Piper987 a întrebat:

Buna, din august vorbesc cu un baiat de care mi-a placut de cand eram la liceu.
Cand eram in liceu, am incercat sa fac cunostiinta cu el dar nici dupa o luna de a vorbi pe net cu el, prietena lui mi-a zis sa il las in pace ca e intr-o relatie cu ea.
Zis si facut. I-am dat block si nici nu am mai vb cu ala.
El nu cred ca a observat sau poate da dar nu a venit sa ma intrebe niciodata de ce l-am blocat.
Dupa 3 ani ( asta fiind acum anul asta) din agust am reluat legatura, nu stiu cum a dat iar de Facebook meu si iar am inceput sa vb, ne-am vazut, ne-am amuzat dar in ultimul timp ne-am si certat, din lipsa de timp, el lucra pe tura de noapte eu pe tura de zi nu avem cand sa ne vedem.
Dar pana la urma am lasat de la mine si am zis sa fac sa fie bine voi incerca sa fac tot posibilul ca stiu ca nici lui nu-i usor.
Dar azi totul s-a schimbat brusc de la un mesaj.
Fata aceea care mi-a zis ca e prietena lui mi-a scris iar spunandu-mi, ca isi bate joc de ea, ca a aflat de mine si ca si-a batut joc de amandoua. Ca el e inca intr-o relatie cu ea.
Dar ca ea nu mai suporta faptul ca a inselat-o si ca i-a dat papucii.
Ca-i pare rau pentru mine si pentru ea.
Ca daca e sa il iert sa stiu ca e un mincinos in toate.

Deci m-a lasat asa masca.
Eu de stiam ca e inca cu ea nici nu ma bagam. Adica pana la urma de unde stie ea ca eu vb cu el? De unde are ea Facebook meu? Nici in el nu am incredere nu stiu de ce am indoieli. Voi ce parere aveti despre tot ce v-am povestit?

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Te-ai gandit sa il intrebi pe el?

| Piper987 explică (pentru RoCkKiD):

L-am intrebat, si zdreanta laughing mi-a confirmat ce a ce mi-a zis fata aia. Da, sunt impreuna de 3 ani, da sau certat pentru ca a vazut conversatia mea cu el. Si cand i am cerut o explicatie, nu a fost in stare sa zica. A inceput sa o arda cu... asta e, asa s-a intamplat bla bla bla. Dar Niciun «  scuze, sau imi pare rau » nici un strop de rusine.
Si mai are tupeu sa imi zica: nu ai de gand sa imi spui nimic?
Si i-am zis: nu merita efortul
Si m-a blocat laughing)

| Violleta2022 a răspuns:

Cum de unde?
Are parola lui, evident!
Deci, este inca impreuna cu aia.
Fetita, daca baiatul asta nu te-a placut nici acum 3 ani, nu te place nici acum. Se joaca cu tine, ca sa obina sex, dupa care te va arunca asa cum a facut si cu celelalte.

| Catrice a răspuns:

Ori prietena aia a lui are acces la telefonul lui.
Oricum, ăsta nu vrea decât sex. Tu nu vezi ca va minte pe amândouă?

| Andreeush a răspuns:

De ce iti pierzi timpul cu astfel de persoana? E clar ca nu tine la tine. Isi bate joc de amandoua pentru ca tu ii permiti asta. El a vazut de acum trei ani ca tie iti place de el dar fiindca avea prietena si tu stiai de existenta ei nu a putut sa fie si cu tine. Acum dupa trei ani a vazut ca are o sansa cu tine. Surpriza ta e ca inca vorbeste si cu aia.
Ar trebui sa il ignori, sa nu mai vorbesti cu el.