| Katarina12 a întrebat:

Timp de aproape o luna de zile ma intalneam cu un baiat( nu eram inca intr-o relatie oficiala). La a 3. a intalnire a insistat sa facem sex in masina lui( el mi-a tot dat apropouri si la a doua intalnire) si am refuzat, spunandu-i ca sunt virgina si am nevoie de timp( am 20 de ani). Nu prea i-a placut, dar a zis ca va mai astepta putin. Mi-a dat timp trei zile sa ma decid daca vreau sa continuam relatia sau nu. I-am scris dupa trei zile ca vreau sa ma vad cu el, dar nu vreau sa fac inca anumite chestii, totusi eram la doar a 3. a intalnire. Si mi-a zis: Pai tu decizi ce faci cu trupul tau si a doua zi mi-a dat block.
Eu am observat ca la ultima noastra intalnire, dupa ce i-am zis ca nu sunt pregatita, a devenit foarte distant si nici nu ii venea sa ma pupe de la revedere. Ca sa-i arat ca imi pasa de el, i-am spus ca a fost primul baiat pe care l-am sarutat in adevaratul sens, ca a fost primul pe care l-am lasat sa ma ia de mana si cu toate ca mi-a zis ca se simte special si ca indiferent de ce alegere as face, el vrea sa ramanem macar prieteni in continuare si sa vorbim si pe facebook... mi-a dat block( dupa ce a zis ca nu e genul care sa faca asta)
PS: Nu m-am implicat niciodata intr-o relatie cu un baiat, nu din cauza fizicului sau ceva, dar de la 16 ani ma ingrijesc singura de bunici si nu am avut timp si de baieti.
Cu ce am gresit? L-am suparat asa de tare incat meritam sa-mi dea block dupa ce i-am zis cat de special a fost pentru mine daca pana la 20 de ani a fost singurul pe care l-am lasat sa faca atatea lucruri? Nu sunt genul care sa bombardeze cu mesaje, niciodata nu eram insistenta cu el.

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vroia doar sex. Urma oricum sa iti dea block dupa 3-4 copntacte sexuale cand se plictisea.

| Scarlettt a răspuns:

Tipul te tinea dooar pentru sex.Acum din cauza ca idiotul te-a parasit, vazand ca il refuzi, tot tu te crezi vinovata si te invinuiesti pentru caracterul mizer al unui parazit... Bine ca ai scapat de el, la mai bine.

| Katarina12 explică (pentru Scarlettt):

Eu ma asteptam sa i se duca interesul pentru ca am observat ca indata ce i-am zis ca sunt virgina a devenit distant. Nici macar atunci cand i-am zis ca sunt virgina, ci cand i-am dat de inteles ca nu am de gand sa o fac INCA. Nici nu ma mai saruta, nici de mana nu ma mai lua si mi-a dat de inteles ca se grabeste acasa. L-am intrebat daca va disparea din viata mea din cauza asta si a zis ca el vrea sa ne intalnim in continuare macar la cafea pentru ca ii place mult de mine. Dupa ceva timp cand i-am scris, mi-a raspuns sec si mi-a dat block. Asta nu inteleg. Eu stiu de ce s-a indepartat ca nu sunt naiva, dar niciodata nu l-am batut la cap cu mesajele, uneori nu imi scria zile intregi si nu ma suparam. Dar i-am zis: Ai de gand sa ma stergi de pe facebook si a zis NU. Si...mi-a dat block. Adica care e cauza block-ului? Ciua, razunare? Ca daca pur si simplu nu mai voia nimic cu mine, imi zicea clar si gata...ma ignora, dar totusi block.

| RAY a răspuns:

Eu am sa fiu sincer cu tine, noi baieti, barbati stam cu voi sexul opus ca ne atrageti sexual asta e adevarul, normal ca vrem sex ce sa vrem altceva? eu nu spun ca a procedat corect si ca biologic scopul unui mascul este sa faca sex cat mai des cu cat mai multe femei, ca ne mintim sta in ipocrizia care ne defineste, eu nu spun sa faci sex cu toti ca asa e biologic de asta ai creier sa gandesti rational, eu ti-am spus un adevar, si eu am stat cu fete pentru sex, pai pentru ce zeus sa stai cu o fata? iubirea apare mai tarziu si iubirea daca nu e rasplatata cu sex se transforma in plictiseala, pierdere de timp, noi oamenii avem interese cand persoana x nu le indeplineste apare frustrarea, acuma tu te visezi mireasa la 20 de ani? ai grija ca isi doresti de la viata, nu uita ca garanti nu exista decat moartea si ca ne amagim crezand in alte persoane, basme gen vom muri impreuna, omul nu e facut sa stea cu cineva o viata, tu stii ce vrei de fapt?

| Katarina12 explică (pentru RAY):

Nu sunt visatoare, nu sunt nici macar romantica si nu cred ca mi-ar placea sa fiu virgina la casatorie. Stiu ca baietii vor sex si nu i-am spus ca nu ii voi da asta, dar ne-am intalnit de trei ori si nu ne-am cunoscut deloc pna atunci. Tipul nici macar nu e roman si vorbeam in franceza cu el. Nu ii cunosc prietenii, nu avem cunostinte comune si tot ce i-am cerut a fost sa astepte macar 2 saptamani sa ne cunoastem mai bine. Nu i-am cerut nici macar o luna

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Katarina12):

E un nesimtit sincer fi fericita ca ai scapat de el, ca vrem sex nu inseamna ca nu vrem iubire, relatie sa stii, pur simplu vrem sex pentru ca suntem barbati e ceva normal sa vrei sex

| Katarina12 explică (pentru RAY):

Stiu, de aceea i-am zis ca o voi face cu el, dar sa astepte macar putin, problema nu e ca a vrut sex ci ca parea sa vrea numai asta. Nici mcar nu imi scria daca stia ca nu avem cum sa ne vedem si la prima intalnire voia sa mergem la el acasa

| mihai69 a răspuns:

Nu ai greșit cu absolut nimic; dimpotrivă.
Dar asta nu îi poate împiedica pe unii să fie nesimțiți (eufemistic vorbind).
Eu zic să te porți la fel și în continuare și vei cunoaște și pe băiatul care să merite cu adevărat să intre în intimitatea ta.
Baftă!

| Emilian65 a răspuns:

Nu ai gresit cu numic. Tine-te pe pozitie si nu ceda asa repede la poftele unor baieti dornici de sex.

| WaterDrop a răspuns:

Nu ai gresit cu absolut nimic, ia`ti gandul de la lucrul asta.El nu a fost capabil sa te inteleaga si probabil sufera de sindromul "barbatului fatal", care este de parere ca nu merita sa investeasca timp prea mult in asa ceva.Cu siguranta nu tinea la tine si nici nu dorea altceva decat sex. Faptul ca ti-a dat "block" denota si imaturitate.Acestea fiind spuse, stai linistita, bine ca ai scapat "usor". Cine tine la tine, iti va respecta alegerile, oricare ar fi acestea.

| Lawliet14 a răspuns:

Pacat! Esti o fata faina si te invarti in cercuri vicioase. "Tipul nu era nici macar roman, tu ai spus-o". La jegurile astea de francezi arabi chiar li se permite tot in Romania? Iar voi femeile romance va culcati cu ei? N-am nimic cu arabii si cu nimeni altfel decat alb, dar au mult tupeu unii din aceste rase. Si nu numai, si albii! RUSINE, FEMEI ROMANCE!

| Katarina12 explică (pentru Lawliet14):

Pai nu m-am culcat cu el...probabil de aceea a si plecat. Ma gandesc ca mi-a dat block pentru ca l-am suparat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Te deranjeaza ca o canalie, un ordinar ti.a dat block pe o retea de socializare? Da.l in ma.sa de dobitoc! Fii mandra de verticalitatea ta!

| Katarina12 explică (pentru anonim_4396):

Da, dar nu inteleg de ce a facut un gest asa de drastic...adica stiu ca poate l-am suparat. A si zis ca a avut o gramada de iubite si na...dar tot nu pricep

Răspuns utilizator avertizat
| AdeeAdelyna83 a răspuns:

Draga mea, esti o persoana puternica.Se vede dupa cum ai scris.Nu merita sa iti bati capul cu unul care veoia doar sa profite Bravo ca aiavut grija de virginitatea ta pana acum si mult succes pe mai departe.El era, oricum, um idiot.