| Maris_Emilia-Ioana_1990 a întrebat:

Buna din nou am o mare problema cu iubitul am impresia ca nu ma mai iubeste se porta tare ciudata in ultima vreme cred ca ma insala vorbeste pe ascuns la telefon si cand il intreb cu cine vorbeste ma ia la bataie ma injura cand mergem in oras cu prieteni se da la fetele de la prieteni nostri le face avansuri se intalneste cu ele fara ca eu sa stiu eu stau cu el de 5 ani si de 2 ani asa se comporta cu mine si sta la mine in apartament ce fac dati-mi un sfat.

Răspuns Câştigător
| Idontcare69 a răspuns:

Meu*

14 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pur si simplu te desparti de el. Il dai afara din casa ta. Divortezi si ai terminat.Nu poti rabda la nasfarsit un mizerabil alaturi de tine.In acest moment tu esti si batuta si *** si cu casa luata. Trebuie sa termini si sa iti recastigi demnitatea.Numai bine.

| SkyPilot a răspuns:

Exact ce ti-am spus si la cealalta intrebare, il lasi si il dai afara. Nu inteleg cum ai putut sa rabzi atata timp, e si vina ta. Se va purta din ce in ce mai rau.

| MskDesign a răspuns:

Ai doi ani de cand suporti astfel de comportamente? Lasa-l fata draga.

Răspuns utilizator avertizat
| e1xtz a răspuns:

Pai la ce sfaturi te-ai astepta?!
Vorbit la telefon pe ascuns, batuta, injurata, inselata...si daca toate astea se intampla de doi ani, cumva meriti ce ti se intampla.

| Maris_Emilia-Ioana_1990 explică (pentru e1xtz):

Mancamiai curu de prost ti-am cerut un sfat ce sa fac nu sa ma acuzi voi barbati sunteti niste tonti

| e1xtz a răspuns (pentru Maris_Emilia-Ioana_1990):

happy
Ok, in speranta in care nu ai un cur mare si urat, nu este o problema.
Mi-ai luat mesajul drept acuza si afront dar nu asta era intentia.Ideea este ca atunci cand au inceput problemele grave trebuia sa iei masuri, asa in timp te-ai ales cu un nenorocit pe cap care crede ca are toate drepturile asupra ta.Nu este o situatie usoara, poate este numai gura de el, dar sunt cazuri zilnice in care psihopatul trece la violenta, iar daca al tau deja te bate nu-i a buna.
Eu iti doresc sa scapi, ca nu am nici o treaba, dar tu il cunosti mai bine, ca sa procedezi in asa fel incat sa nu aiba loc repercusiuni.

| Idontcare69 a răspuns:

S-a invatat, iar acum isi face de cap. Vad ca lui nu ii e frica sa te piarda. Nu esti bataia de joc a nimanui, esti o fata, iar fetele trebuiesc respectate! Poti apela si la politie daca te bate, nimic nu e imposibil! Stiu ca in spate e un trecut de 5 ani, dar gandeste-te la viitor. Sta LA TINE in apartament, poti sa il dai oricand afara. Stai linistita, vei trece peste asta, doar sa ai putin "tupeu", caci vad ca el deja a intrecut limita.

| Maris_Emilia-Ioana_1990 explică (pentru Idontcare69):

Am incercat sa ma despart de el si m-a amenintat ca ma omoare ai facebook?

| Idontcare69 a răspuns (pentru Maris_Emilia-Ioana_1990):

Da, am. Iti dau cerere de prietenie pe TPU, sa mi-o accepti. Apoi printr-un mesaj, iti las linkul de la fb emeu. S-a facut?

| Idontcare69 a răspuns (pentru Idontcare69):

Meu*

| IDede a răspuns:

De doi ani are acest comportament? Te loveste, te injura si te mai si inseala?! Ar trebui sa te desparti de el pana nu vine acasa beat si face vreo prostie care sa doara si mai tare. Cu cat termini asta mai repede cu atat mai bine pentru ca iti faci si tie si lui un bine. Cel mai bine ar fi sa o luati pe drumuri diferite daca el are un astfel de comportament.

| precious30 a răspuns:

Pentru ca tu i.ai acceptat toate astea el te considera o persoana slaba si continua cu mizeriile pe care ti le face. Te sfatuiesc sa vorbesti cu parintii sau cu cineva apropiat sa ceri o parere mai clara, cuiva care cunoaste bine situatia. Nu are rost sa tii asa om in casa. Plus ca te mai si umileste vorbind si intalnindu.se cu altele. Afara cu el

| Maris_Emilia-Ioana_1990 explică:

Inteleg Ce ziceti voi dar m-a batut de m-a bagat in spital si cand ii ziceam de politie era foarte agresiv acuma mi-am revenif am stat doua luni in coma de la bataile lui