| Annaamarriaacaattaa a întrebat:

Buna din nou, aseara mi-a curs o pata mica de sange si cum am mentionat in cealaltă întrebare trebuia sa imi vina ciclu, suntem in 8 de ce mi-a curs pata aia mica si azi nimic si ma dor foarte rau sanii(sfarcurile), sunt însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In raspunsul pe care l-am dat in urma cu 3 zile, am incercat sa-ti explic faptul ca in cazul ciclului menstrual de tipul NEREGULAT, nu se pot folosi cuvantele intarziat sau mai devreme, fiindca in acest caz este cu totul IMPOSIBIL sa se poata anticipa, prevede si stabili ziua exacta/precisa/certa in care ar trebui sa inceapa sangerarea menstruala. In cazul ciclului menstrual NEREGULAT asa cum este si in cazul tau, lungimea ciclului menstrual privind numarul total de zile este stabilit strict hormonal si depinde de modul in care se desfasoara activitatea hormonala intre prima si ultima zi a ciclului. In concluzie, in cazul tau, concret, se poate afirma fara teama ca s-ar gresi, ca in acest moment este cu totul imposibil sa fii insarcinata si picaturile de sange care au inceput sa apara reprezinta solii sangerarii menstruale care urmeaza sa inceapa in mod cert si sigur in zilele urmatoare.
Aprecierea starii tale din acest moment este efectuata pe baza informatiilor transmise si precizate in intrebarea ta anterioara. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sunt însărcinată asa i?"

ai ceva pe conștiință și nu ne spui

| Annaamarriaacaattaa explică (pentru sierra1):

Nu doar ca vreau sa aflu din timp deoarece nu imi doresc sa afle părinți

| YoULoVeAnGeL a răspuns:

Nu ai specificat. Cate zile ti-a intarziat menstruatia?