| anonim_4396 a întrebat:

Bună din nou! Azi am observat ca burta mea parca e de gravida, dimineața e mai mica, dar după ce mănânc se umfla. Când stau în picioare și apas sub buric și în zona subabdominala se simte cam tare, dar când stau pe scaun sau întinsă e mai moale. Dacă stau în picioare și îmi umflu la maxim burta pare de gravida *de precizat ca peste câteva zile trebuie sa îmi vina menstruația *. As putea fi insarcinata? Mai ales ca am avut și acea întâmplare acum 3 luni.
Va rog sa nu râdeți de mine, dar îmi este frica.

12 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca nu vrei sa pronunti cuvantul sex, nu ar trebui sa faci sex.

Iar burta apare abia la cateva luni de sarcina, adica din saptamana 16 sau un pic mai devreme.Cred ca ai vazut prea multe filme cu adolescente care isi cuprindeau burta in oglinda dupa putin timp de la distractie si ti s-a intiparit in minte ca aceasta e vizibila imediat in caz de sarcina.

Foloseste prezervativ mereu si urmareste ce este pe aici: https://www.youtube.com/playlist?list=PLejwvuY0eTV2xSIxk5pPfskU9oXoN5BDh
Daca menstruatia ti-a venit lunar nu ai cum sa fii insarcinata.Nu-ti mai imagina scenarii aiurea. Burta ta isi schimba aspectul in functie de momentul zilei si ce alimente/bauturi consumi.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Bună mi ai răspuns și la întrebarea asta
Bunaaa. Mai exact acum aproape 3 luni, am frecat penisul iubitului meu, iar acesta nu a ejaculat și nu a curs nimic, dar el cu o zi înainte s-a masturbat, dar bine înțeles s-a spălat, dupa 2 ore am ajuns acasă și am.bagat un deget în vagin, de precizat eram in perioada fertila, dar înainte cu 30 de min m-am sters si cu un șervețel umed (in acele 2 ore am atins si alte obiecte ). Am avut menstruația pe 13 iunie și pe 12 Julie, dar menstruația din iulie parca a fost puțin mai slab cantitativ, am avut destul sange, a durat normal și am avut și câteva cheaguri de sânge mici. As putea fi insarcinata?

Și cred ca sunt doar paranoica?

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, esti paranoica pana la cer si inapoi.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Știi mi e frica sa cred ca nu am rămas, ca după sa nu fi rămas. Dar nu înțeleg de ce sunt asa, din ce s-a întâmplat nu prea as avea cum rămâne

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Data viitoare nu ma fa sex daca nu stii cum functioneaza si te alegi cu frica pentru jumatate de an.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Pai nici acum nu am făcut sex propriu zis. Dar oricum prea devreme nu mai am de gând asa ceva, mai ales ca eu ma tem ca poate am rămas acum?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ești doar balonată.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mie îmi este frica pentru acum 3 luni
Am atins penisul iubitului meu Dar acesta nu a ejaculat si nu a curs nimic din penis, iar dupa 2 ore am bagat un deget in vagin si eram in perioada fertila. Dar el cu o zi înainte s-a masturbat, dar s-a spălat. Am avut menstruația în iunie și iulie, dar am auzit de menstruație peste sarcina și de asta mi e frica, acum aștept menstruația din august. Și ieri am observat ca parca am.o burta de gravida și mi e frica sa nu fi rămas. Poate sunt paronica, dar mi e frica

| liliana77any a răspuns:

Mergi la un control ginecologic si ca sa fi sigura ca nu esti insarcinata.

| anonim_4396 explică (pentru liliana77any):

Am vb cu vreo 3 doamne doctor și au zis ca nu am cum sa fiu însărcinată din ce mi s-a întâmplat

| liliana77any a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa iti faci si un control de rutina sa nu fie alta afectiune.

| Zeulfemeilor6969 a răspuns:

Da e posibil fa, creca