| MariaMaia879 a întrebat:

Buna din nou! Iubitul meu nu ma ignora in toatalitate, dar totusi il simt rece. Adica vorbim zilnic, nu e zi sa nu vorbim, dar ne-am vazut cam rar in ultimul timp si atunci cand ne vedem in grup de prieteni parca nu e asa de apropiat de mine. Cand suntem numai noi e super ok si iubaret, ma rog nu as vrea sa sara pe mine de fata cu altii ca nici mie nu-mi plac chestiile astea, dar nu stiu, sa vb mai mult cu mine, sa comunicam si i-am zis chestiile astea, dar degeaba. Vreau putin mai multa atentie din partea lui, insa nu-mi place sa-l fortez sau sa-i spun eu asta. Nici s€x n-am mai facut de ceva timp si timp avem sa ne vedem, dar habar n-am ce are. Adica pentru barbati stiam ca s€xul e important si conteaza mult, atunci el de ce nu-mi mai zice sa ma duc pe la el? Sau ca ii e dor de mine? N- mi spuneti sa-i zic ca vreau asta sau chestii de genu, pentru ca nu-mi sta in caracter sa ma rog de cineva sa ma ff. M-am gandit ca poate trece printr-o stare mai naspa, dar cu pr lui iese si e deranjant. Acum eu o sa mai discut cu el, dar voiam sa stiu si parerea voastra, ca sa nu par chiar atat de proasta. Poate are pe altcineva si nu-mi dau seama, ideea e ca una din fostele lui se afla in grupul lor de prieteni si nu prea-mi place ideea, el zice ca nu mai are nicio treaba cu ea, dar tind sa cred ca inca mai vb.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"iubitul meu nu ma ignora in toatalitate, dar... ii e dor de mine?"

cheia e la tine, se numește COMUNICARE (cu el nu cu noi)

| Emma30555 a răspuns:

Poate și tu ai nevoie de mai multa atenție iar el probabil se simte mai sufocat, probabil de aceea e mai rece sau poate ți se pare ție, dar în grupul de prieteni mulți devin mai distanți dar nu chiar sa ignore partenerul dar nici prea apropiați fiindcă sunt în grup mai mare și poate fiecare ar trebui sa vorbească și cu alte persoane sa socializeze, tu sa vorbești mai mult cu fetele, el cu băieții. Despre partea cu sexul da e ceva ciudat, dar poate a intervenit rutina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea cand exista un DAR, relația scarcatie, nu înțeleg cum adică când ești în grupul de prieteni le oferă mai multă atenție ălora decât ție? Nu trebuie sa fi expert in relații să-ți dai seama de asta că așa ceva nu e Okey laughing din cate cupluri am văzut, nu se dezlipeau unul de altul.

te considera plictisitoare și nu prea are rost sa mai comunici cu el, te frustrezi degeaba daca ii zici unui om o chestie, și nu pricepe că te deranjează și o face in continuare înseamnă că e un narcisist. Care se gândește numai la el, nu și la nevoile tale.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa ști ca nu e adevărat ca cuplurile stau lipite, de fapt ăștia care stau lipiți sunt cam prost văzuți fiindcă dacă ești într un grup normal e sa socializezi și cu alți oamenii, ea cu fetele, el cu băieții, stau destul de lipiți acasă nu trebuie și în lume, par ușor disperați cei ce stau bot în bot și în grup cu prietenii, nu zic sa se ignore dar sa fie degajati, naturali sa se comporte ca doi oameni cu identități diferite totuși ca doar nu sunt un pachet, nici nu e politicos sa atragi prea mult atenția spre cuplul tău când ești în public, adica sa te saruti minute în șir când ești la o masa și stați de vorba și cu alți oameni, poate adolescenții dar chiar și ei sunt discreți sau se manifesta când sunt mai multe cupluri și asta fac toți.

| Daz01 a răspuns:

Eu cred că este doar o ușoară monotonie între voi. Faptul că vorbește cu ceilalți nu înseamnă că nu te mai iubește sau alte prostii, asta este doar în capul tău. Referitor la sex, de ce e rău să-i spui că vrei? Creză că dacă i-ai spue că vrei s-o faceți ar fugi? Ia încearcă să îl chemi la tine când ești singurică acasă și așteaptă-l mai sexy. Dacă omu este puțin anxios sau plictisit, gata vă faceți filme... Bucură-te de relația pe care o ai. Succes