| useruser a întrebat:

Buna din nou, revin cu o noua intrebare careia chiar nu ma decid ce raspuns i s-ar potrivi pentru ca mi se pare ca i se potriveste si "da" si "nu".
Credeti ca daca o fata se iubeste pe sine, ii place sa arate bine si sa aiba grija de ea, trebuie sa ia in calcul operatiile estetice? Adica uitati-va la toate fetele care arata bine, unele la tv, altele nu, toate au o imagine impecabila, cu operatii estetice, haine frumoase, tratamente scumpe si au grija si de sanatate.
Eu uneori tind sa cred ca "da" pentru ca sa faci ceva pentru tine, pentru imaginea ta si stima ta de sine si sanatatea ta e cea mai mare investitie. Daca alegi operatiile estetice cu cap si la doctori buni sunt riscuri f mici in comparatie cu beneficiile pentru estetic si psihic, iar tratamentele pentru sanatate la doctori buni nu trebuie sa lipseasca nici ele. Uneori daca ai un complex si nu il rezolvi te poate afecta psihic, uneori si fizic (te poti imbolnavi).
Uneori tind sa cred ca "nu" pentru ca uneori vad operatiile estetice ca pe niste mutilari si uneori cred ca tipele care si-au facut asa ceva si-au pus aspectul pe primul plan in defavoarea sanatatii, ca si-au riscat viata si ca s-au privit ca pe niste exponate nu fiinte.
Sunt 2 interpretari f diferite si nu pot sa o exclud pe niciuna. Uneori cred ca idealul personal este la mijloc. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu sunt necesare operatiile estetice deoarece te imbatranesc prematur, iar narcisismul poate naste monstri

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Femeia in natura este creata sa placa barbatului de aia aloca tim, banii pentru a atrage un mascul cu banii da, eu personal nu ma intereseaza ce face fiecare, atata timp cat se considera obiecte sexuale asta e feminizare

| SkyPilot a răspuns:

Eu sunt impotriva operatiilor estetice. Imi displac fetele care arata ca scoase din cutie sau ca niste papusi. Imi doresc sa fie frumoasa, dar sa aiba si mici sa le numim anomalii, care au si ele farmecul lor.
Eu privesc operatiile estetice ca pe un lucru nesanatos care in plus indica o problema psihica.
Si aminteste-ti ca frumusetea e trecatoare, uratenia dureaza big grin

| Suck a răspuns:

E normal sa se ingrijeasca dar fara operatii, cei cu operatii estetice sunt dupa parerea mea bolnavi psihic, e importana igiena si sa fi om, mie chiar nu-mi pasa daca o fata are nasul mare sau buzele subtiri, eu nu sunt de acord cu operatiile estetice.

| starall a răspuns:

Da e normal sa se ingrijeasca dar fara operatii