| SilentRain a întrebat:

Ce parere aveti despre operatiile estetice?.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sincer, sunt impotriva. Mi se pare ca atunci cand ajungi sa-ti schimbi ceva deja nu mai esti tu. Hai, o operatie mai e cum mai e, dar deja de la 2 in sus mi se pare ca incepi sa devii altcineva. De ce sa te schimbi pentru niste stanrdade absurde in loc sa fii tu si sa te bucuri ca esti unic?

| sierra1 a răspuns:

Dacă ai banii și ieși mai arătos din mâinile medicului, să fie!

| Freya1 a răspuns:

Daca ai suferit un accident sau ai un defect foarte vizibil si deranjant e ok sa faci o operatie estetica.
Dar nu sunt de acord cu zecile dedeinjecti injecti, operati, silicoane peste tot.

| Kogaion a răspuns:

Depinde, eu sunt pro, daca sunt in limita bunului simt sau daca este nevoie de ele. Nu sunt de acord cu fetele care isi umfla buzele/sanii/fundul la maxim de te sperii de ele.

| kopli a răspuns:

Daca nu sunt absolut necesare, mai bine nu. Stiu pe cineva care si-a "indreptat" nasul si acum arata rau pentru ca nu se mai armonizeaza cu restul fetei.