| Deeya_Itess_1988 a întrebat:

Ce parere aveti de operatiile estetice?

9 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Utile daca vrei sa-ti corectezi o problema, ca de exemplu deviatia de sept., dar mofturi cele precum botoxul, silicoanele.

| Reiikó a răspuns:

Opratiile estetice sunt pentru cei care au o problema...pentru un om obisnuit nu isi au sensul
Adica, de ce sa ne doara si sa suferim atata pentru a fii perfecti?

Fara rost!

| anss23 a răspuns:

Nu sunt impotriva lor, daca o persoana este nesigura de ceva in aspectul ei si are posibilitatea financiara mi se pare ok sa apeleze la operatii estetice.Dar fiecare persoana care apeleaza la asa ceva contribuie la formarea unei imagini distorsionate a "frumusetii", ridica standardele ei si continua acest ciclu de nemultumiri ale oamenilor cu privire la aspectul lor.Mai concret:cand o fetita de 12 ani vede pe una ca Bianca Dragusanu, cu sanii si nasul(si cine mai stie ce altceva) false va crede ca asta reprezinta frumusetea si, pe masura ce va creste, ea insasi va fi nemultumita de corpul ei si va vrea sa apeleze la operatii estetice...

| Kasia a răspuns:

Sunt de acord cu ele. daca esti nemultumit/a de o parte a corpului tau si schimbare ei ti-ar da mult mai multa incredere in tine si te-ar face sa te simti mai bine...atunci fa-o.doar de asta a evoluat medicina si stiinta.ca sa ne folosim de ele.

| Hevnoraak a răspuns:

Utile pentru cei care au nevoie(arși), inutile pentru omul de rând personal le consider un moft.

Răspuns utilizator avertizat
| papusica987 a răspuns:

PRO.
cred ca o sa-mi fac si eu una.

| MeandYou123 a răspuns:

PRO.Consider ca sunt chiar necesare unora.

| Silvica76 a răspuns:

Superdureroase si rezultatul cine stie daca-ti place....nu merita sa te apuci decat daca ai probleme serioase, nu fite! Parerea mea!