| Veronica077 a întrebat:

Buna dragele mele, imaginati-va ca ati cunoscut un baiat care timp de 3 luni v-ati vazut aproape zi de zi cu el,ati vorbit,iar el a inceput sa va dea tot felul de semne ca va place,pana la urma v-ati indragostit de el,si ati inceput sa flirtati.El stiind ca va place de el,intr-o zi va saruta dupa care pleaca,a doua zi va intalniti din nou cu el,si la plecare va sarutati.Din acea zi totul se schimba,el se preface ca nu s-a intamplat nimic si cu toate astea el continua sa flirteze cu voi. Timpul trece si incepeti sa va vedeti foarte rar,dar cu toate astea nu s-a schimbat absolut nimic intre voi.Voi il iubiti,si va lipseste,insa intr-o zi va hotarati sa abandonati lupta pentru a-l castiga, pentru a avea o relatie cu el.Cum faceti sa il uitati? Cum veti reusi sa il scoateti din inima si din gand? Multumesc! Pupici

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Atunci ignora-l. Ignoranta doare cel mai tare. Nu mai flirta cu el, nu ii raspunde pe fb, mesaje si mai ales nu il cauta. Daca va intalniti intamplator saluta-l, zambeste si mergi mai departe.

15 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

E cam dobitoc, sau nehotarat.
El joaca jocuri si din pacate asta vrei sa faci si tu. Sfatul meu sincer e sa lasi prostiile astea si sa il chemi la o discutie sincer sa ii spui omule tu ce vrei? Eu te plac si m-am saturat de copiilariile astea. Macar stii o treaba, in cel mai rau caz iti spune eu nu vreau o relatie bla bla, dar atunci tu poti sa il uiti, stiind ca totusi tu ai incercat si sa mergi mai departe, sa gasesti un baiat hoatarat.

| Veronica077 explică (pentru BiuL):

Buna BiuL! Stie ca imi place de el, si sincer nici eu nu mai stiu de cate ori i-am propus sa vorbim si mereu a evitat acest lucru, de aceea am ales sa il uit.Macar sunt curioasa daca imi va duce lipsa....Multumesc pentru sfat! Pupici

| Veronica077 explică (pentru BiuL):

Buna BiuL! Si la urma urmei de ce sa spui cuiva ceea ce simti si ceea ce vrei daca lui nu ii pasa? Pupici

| BiuL a răspuns (pentru Veronica077):

Pentru ca asa e corect si cinstit. Tu sa fii sincera, restul depinde de el si e problema lui daca ii pasa sau nu, tu stii ca ai incercat si nu ai ce regreta.

| BiuL a răspuns (pentru Veronica077):

Atunci ignora-l. Ignoranta doare cel mai tare. Nu mai flirta cu el, nu ii raspunde pe fb, mesaje si mai ales nu il cauta. Daca va intalniti intamplator saluta-l, zambeste si mergi mai departe.

| neutrino a răspuns:

Numai timpul, ajutat de vointa ta, te poate vindeca.

| SkyPilot a răspuns:

Iti ocupi timpul cu invatatul, cu lucruri care iti fac placere si te vezi cu prietenele tale.

Răspuns utilizator avertizat
| Leerix a răspuns:

Ignoranta este cea mai buna arma. El doar s-a jucat cu tine, si-a batut joc de tine. Ignora-l, cu toate ca inca nu il poti uita, dar nu ii da niciun semn ca inca iti mai pasa. Arata-i indiferenta totala! Cat despre faptul ca vrei sa il scoti din inima si din gand... nu ai cum sa faci lucrul asta asa brusc, normal ca inca mai ai sentimente fiindca pentru tine a fost ceva real. Vei suferi o perioada, incearca sa nu mai ai incredere in oricine si gandeste-te ca intr-o buna zi vei gasi pe cineva care te merita, exact cand te astepti cel mai putin... Pana atunci, incearca sa-ti ocupi timpul cu diverse activitati, cu toate ca suferi. Gandeste-te ca el nu a meritat iubirea ta! Iti doresc sa intalnesti pe cineva sincer data viitoare si sa ai parte de iubire reciproca!

| Veronica077 explică (pentru Leerix):

Buna Leerix.Ai foarte mare dreptate in ceea ce spui, poate s-a jucat cu mine.Insa totusi ma uimeste faptul ca atunci cand nu ies p'afara el se intereseaza de mine.E greu si sunt fel convinsa ca cu timpul voi trece peste, iar daca intr-adevar a simtit sau simte ceva pentru mine atunci cand imi va simti lipsa ma va cauta fara indoiala...iar daca nu tot ce a facut el timp de 3 luni a fost doar sa isi bata joc de mine.Cred ca cel mai bine acum este sa ma concentrez pe scoala, iar in timpul liber sa imi gasesc alte activitati decat cele de pana acum in care si el era implicat.Multumesc pentru sfat! Pupici

| fataciocolata a răspuns:

Nu e prea usor sa uiti o persoana la care tii.Incearca sa petreci timpul cu alte persoane.te va ajuta

| anonim112233dia a răspuns:

Ai putea iesi mai des cu prietenele tale, sa te distrezi sau ai putea fi mai atenta in jurul tau la alti baieti, poate vei gasi unul care sa se imprime mai mult in viata ta si cu care ai putea avea o relatie.

| Veronica077 explică (pentru anonim112233dia):

Buna Lacra94! Din punctul meu de vedere cred ca e cea mai mare greseala sa iubesti pe cineva si sa te implici intr-o alta relatie doar pentru a-l uita pe cel care-l iubesti cu adevarat.Nu-i corect nici fata de persoana cu care initiezi acea relatie, pentru ca ea poate sa ajunga sa te iubeasca iar tu doar te folosesti de el, si in al doilea rand nu e corect nici fata de tine pentru ca te minti.Plus de asta crede-ma ca am o viata destul de aglomerata, scoala, invatat si altele si cu toate astea cum am mai spus inevitabil se intampla sa imi aduc aminte de el.Ies cu fetele, acum am mai rarit-o deoarece noi suntem un grup mai mare de prieteni din care face si el parte, si pentru a nu ma vedea cu el prefer sa nu mai ies cu ei. Poate nu-i corect fata de ceilalti ceea ce fac insa nici nu pot sa ii oblig intr-un fel pe ei sa iasa cu mine si cu el nu.Multumesc pentru sfat! Pupici

| anonim112233dia a răspuns (pentru Veronica077):

Pentru unele fete poate e mai usor sa uite daca au pe altcineva, asta si fara sa afecteze acea relatie! Daca zici ca asta nu e pentru tine, cu timpul va trece oricum, poate nu in totalitate, dar te vei obisnui cu ideea. pupici si tie

| Veronica077 explică:

Buna 1ding! Evit sa ma vad cu el, evit sa il caut, l-am sters si de pe facebook si din telefon...dar cu toate astea pe zi ce trece e tot mai greu, imi lipseste enorm, si nu stiu daca voi reusi sa il uit atat timp cat inevitabil ma gandesc la mereu! Pupici

| 1ding a răspuns:

In primul rand rupe orice fel de contact cu el. Sterge-i numarul, sterge-l de pe Facebook etc. Si nu te mai intalni cu el! Pentru inceput ai vrea sa eviti locuri in care tu si el v-ati putea intalni cat timp nu esti pregatita sa dai nas in nas cu el, si cat timp stii ca te vei intoarce la el daca va intalniti. Bafta si ai grija de tine!