| Gabitsza a întrebat:

Buna dragii mei
Am si eu o curiozitate.de ce toata lumea spune ca este pacat sa intrii in biserica atunci cand esti in perioada menstruatiei? Maicutele de la Manastiri. ele nu sunt niciodata in acea perioada? Ba da si tot intra.intrebarea mea este. De ce ele pot si noi nu?

3 răspunsuri:
| Byencutsza a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai ceva in cap atunci cand esti pe stop nu prea stiu confused

| daxxy a răspuns:

Curiozitatea asta o am si eu.gandindu`ma ca chestia cu menstruatia e de la d-zeu sithinking nu stiu dar mi se pare ceva prostescthinking big grin asta e parerea mea:*

| danut a răspuns:

Chesti ortodoxe preluate din Vechiul Testament pe cand oamenii mergeau in Adevaratul templu al lui Dumnezeu unde Acesta avea un loc al Sau. La ora actuala doar fite de popi.