| Addrriiaannaaaa a întrebat:

Buna dragilor, am o problema.
Am ajuns sa ma masturbez foarte des si de multe ori in aceeasi zi, am zile in care ma masturbez de 2-3 ori, dar zile cand fac si de 5 ori.
Problema este ca ma doare capul si ma doare stomacul dupa ce termin ultima masturbare, nu stiu de ce, ce legatura ar avea..ma simt extrem de excitata mereu si nu stiu cum sa ii mai fac fata.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Are legatura... fiindca iti creezi tensiuni interne si poti lesina cu mana pe pasarica.
Incearca sa-ti agsesti o ocupatie ca sa nu mai stai toata ziua cu gandul la masturbare.
Ia de spala cratile si oalele din bucatrie, freaca perdelele, podelele, covoarele, spala si calca toate hainele si cuverturile din casa si dupa o zi de munca fizica, nu mai tu ganduri de masturbare ca adormi instantaneu.

| Addrriiaannaaaa explică (pentru Violleta2022):

A fost chiar funny partea cu lesinatul laughing
Mersi de sfat, am sa tin cont!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Addrriiaannaaaa):

De fapt, chiar nu este funny deloc.
uite ca si baitilor li se intampla asta:
https://ziare.com/......ve-1165544

https://www.click.ro/......e-masturba

24 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Problema este ca te-ai obisnuit cu masturbarea...nu ca ar fi ceva rau sa faci asta, dar cand o faci prea des devine ceva bolnavicios. De ce nu-ti faci un prieten, sa o faci cu el, ori de cate ori simti nevoia? Prevad insa o problema si aici: daca ai un apetit sexual atat de mare, s-ar putea sa nu-ti faca fata nici un barbat, pentru ca daca vrei de prea multe ori, la un moment dat nu i se mai scoala si nu poate sa te sature. Trebuie sa gasesti unul caruia ii place sa dea si limbi, iar cand nu i se mai scoala instrumentul, sa continue cu limba. happy

| Addrriiaannaaaa explică (pentru wildthing):

Problema e ca. prieten am, o facem rar, dar parca sta ceva in cale si nu ii pot cere de atatea ori.
Trebuie sa caut o metoda de a scapa de asta.

| wildthing a răspuns (pentru Addrriiaannaaaa):

Dar de ce o faceti rar? Stiu ca nu da bine sa i-o ceri asa direct, cu sbiect si predicat, dar da-i de inteles ca esti dornica sa o faceti mai des. Sunt sigur ca gasesti tu modalitati subtile de a-l face sa creada ca de fapt el e cel care vrea mai mult sex cu tine. Esti femeie, foloseste-ti farmecele infinite pe care le aveti voi in arsenal! happy

Răspuns utilizator avertizat
| catalintgv a răspuns (pentru Addrriiaannaaaa):

Nu trebuie sa ii ceri tu, trebuie sa il faci pe el sa iti ceara!

| Adry05 a răspuns:

Eu mor, serios că ai dat funda uneia care îți zice să treci să speli perdelele? rolling on the floor))))))))

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceva calmante, că la așa ritm, te omori cu zile.

| mihai69 a răspuns:

Păi e si plu. Dacă doar după ultima ai probleme, te masturbezi mai puțin cu una și s-a rezolvat!
PS bine că nu te doare fofo... Pentru cap sunt pastile.winking

| ywar a răspuns:

Nu crezi ca ar trebui sa faci si altceva mai util decat sa dai la gaura. Uite, fa un sport, ajuta un batran sa-si oa medicamentele, fa voluntariat, angajeaza-te undeva si vezi cat de greu este sa faci un ban etc...

| Superior a răspuns:

Cand mintea nu e ocupata cu ceva, masturbarea e cea mai la indemana solutie si de asta parca ai face non-stop. Motivul? Masturbarea sau sexul e o placere primitiva, care iti ofera probabil cea mai intensa placere posibila - placere fata de care deprinzi o dependenta (precum e cu fumatul). In plus, nu iti trebuie nimic mai mult decat - ce gasesti prin casa. Si ai dreptate, te afecteaza negativ : iti soliciti corpul mult, deoarece exista un stres muscular acolo care intervine si te oboseste. Poti sa-ti dai si metabolismul peste cap asa cred. Apoi intervine influenta asupra psihicului : nu vei mai judeca lucrurile foarte clar si ai putea ajunge sa asimilezi comportamente ciudate. A fi perversa nu e foarte rau, dar asta in intim, nu si in viata publica pentru ca poti starni reactii care mai de care, in mare masura nedorite.
Gaseste-ti un hobby sau de lucru cu ceva.
Poti incerca :
-sa te inscrii la un curs (programare, desen, etc);
-sa incepi un sport (fitness, volley);
-sa te intalnesti mai des pe la KFC cu prietenele/prietenii;
-sa lucrezi la KFC si asa scoti si un ban;
-sa-ti faci planuri de viitor (cu ce ma voi ocupa?, ce meserie imi aleg?) pentru care si sa lucrezi de altfel;
Apropo, tu esti cea din poza de profil? Intreb, pentru ca nu mi s-ar parea ok ca cineva care te cunoaste sa te asocieze cu ideile astea.

| Addrriiaannaaaa explică (pentru Superior):

Nu,nu sunt eu cea din poza, este preluata de pe Pinterest.

| doctorandus a răspuns (pentru Addrriiaannaaaa):

Sunt o sumedenie de oameni care se masturbeaza de mai multe ori pe zi si n-au nicio boala.

http://www.youtube.com/watch?v=IQFCeES8UQc

Traduc un citat din Encyclopedia of Children's Health:

"Masturbarea este auto-stimularea organelor sexuale, cel mai adesea pana la orgasm. 60% pana la 90% din adolescentii baieti si 40% din fetele adolescente se masturbeaza. Desi atitudinile oamenilor referitoare la masturbare difera mult, nu exista dovezi ca masturbarea ar fi in vreun fel daunatoare din punct de vedere fizic, psihologic sau emotional. Pentru multi tineri masturbarea este o ocazie de explorare sexuala proprie inainte de a se decide sa faca sex cu o alta persoana. Este de asemenea considerata cea mai sigura forma de sex pentru prevenirea bolilor cu transmitere sexuala, inclusiv virusul imunodeficientei umane (HIV)."

"Masturbarea ofera o modalitate sanatoasa de a-si exprima si explora sexualitatea proprie si de a elimina stressul sexual fara riscurile asociate contactului sexual, conform multor profesionisti medicali. Ei sunt de asemenea de acord ca masturbarea este o modalitate naturala, normala si sanatoasa de explorare de sine si de exprimare sexuala."

"Este din recunoscut din ce in ce mai larg intre profesionistii sanatatii mentale ca masturbarea poate reduce depresia si conduce la sporirea respectului de sine. Masturbarea poate fi in special folositoare in relatii in care un partener vrea mai multa activitate sexuala decat celalalt, caz in care masturbarea contribuie la restabilirea echilibrului."

http://www.healthofchildren.com/M/Masturbation.html

Autor: Ken R. Wells. Aceste puncte de vedere sunt confirmate in Jacqueline L. Longe, ed (7 iunie 2011). „Masturbation". The Gale Encyclopedia of Children's Health: Infancy Through Adolescence. 4 (ed. Second). Detroit, Mich.: Cengage Gale. p. 1404. ISBN 978-1-4144-8641-3. OCLC 712621295 si in Thomas H. Ollendick; Carolyn S. Schroeder (6 decembrie 2012). „Masturbation". Encyclopedia of Clinical Child and Pediatric Psychology. Boston, MA: Springer Science & Business Media. p. 359. ISBN 978-1-4615-0107-7. OCLC 913623298.

De asemenea Ollendick si Schroeder numesc miturile despre masturbare si tratamentele carora le-au dat nastere "una din cele mai negre pagini din istoria religiei si medicinii".

Răspuns utilizator avertizat
| Saiko10 a răspuns:

Daca crezi ca este prea mult pe zi mai tai din ele, daca nu, continua tot asa, poate intr-o zi o sa ajungi in cartea recordurilor, faci Romania mandra.

| BumiWolfie15 a răspuns:

Deci din câte înțeleg ești fată. Chestia cu stomacul e normală, în special dacă o faci cu ceva mai mare. Nu știu de unde se trag durerile de cap. Da, problema e că te-ai cam obișnuit. Trebuie doar să nu te mai gândești la asta atât de mult. Umpleți timpul cu activități constructive, precum scrisul,sportul,cititul,etc. Petrece cât mai puțin timp singură, adică nu cred că ai avea tupeul să te lași văzută de părinții tăi cât faci asta.O altă metodă de a scăpa de obiceiul ăsta este de a înlocui pofta s*xuală cu alte emoții mai tulburătoare,de exemplu tristețea, vinovăția, dezgustul, etc. De fiecare dată când vrei să faci asta imeaginează-ți că cineva drag te privește dezamăgit. Sau ține o poză cu ceva absolut dezgustător și uită-te la ea când te exciți, de exemplu o fotografie cu un animal mort, un c*davru mutilat în cele mai groaznice moduri, etc. Oricărei persoane normale psihic i-ar pieri cheful de așa ceva după procedura asta.

| Addrriiaannaaaa explică (pentru BumiWolfie15):

Eu de masturbat, ma masturbez cu degetele, nu imi bag obiecte :')).
Am sa incerc sa ma uit la chestii oribile sa imi piara chefu.

| PaulCos a răspuns:

Pot sa iti dau numarul meu de telefon?

| mondaynight a răspuns:

Si prietena mea a pățit la fel, însă reușește sa se stăpânească, e pur si simplu simți o nevoie sa o faci, nu ca ai timp si nu ai ce face cu el