| anonim_4396 a întrebat:

Dupa un contact sexual neprotejat(nu mai facusem asta) si avand ciclul menstrual dereglat(asa il am de cand mi-a venit prima data, luna trecuta mi-a venit pe 11... )poate sa-mi vina ciclul a doua zi sau e unul dintre efectele pilulei?

Răspuns Câştigător
| BiancaBia1234 a răspuns:

Clar. Pilula deregleaza tot in corpul tau, inclusiv menstruatia. Numai lua pilula, mai bine anticonceptionale/prezervativ.

| StefanaRoxx a răspuns (pentru BiancaBia1234):

E prima data cand iau si clar ca nu o sa mai iau, doar ca a fost ceva de moment ca sa fim noi siguri ca nu ne trezim cu surprize, nu a fost nimic planuit si ca sa stam linistiti am luat-o.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Despre ce pastila este vorba? De ce l-ai folosit, cand l-ai folosit si in ce moment/data? In ce data a inceput ultima menstruatie? si in ce data a reinceput menstruatia de care amintesti? Poate ca stiind/cunoscand aceste informatii vei primi si un raspuns si nu doar niste simple pareri si presupuneri subiective, lipsite de valoare. Sanatate!

| Jenni6777 a răspuns:

Din propria experiență te sfătuiesc un lucru și baga Bine la cap : niciodată sa nu mai iei pirula, Bun ai luat odată și Gata! Pe mine m-a îngrășat și mi-a făcut mult rău și când mai faci sex fa cu prezervativ sau dacă nu cu cineva care știe sa se controleze

| StefanaRoxx a răspuns (pentru Jenni6777):

Nu o sa mai iau. Dar am fost speriati si altceva nu puteam face ca sa fim noi siguri! Multumesc pentru sfat!